Freundschaftsbund

V sobotu 9. října 2010 se v Teplicích konala výroční členská schůze. Zúčastnilo se 38 českých a německých členů. Výroční zprávu přednesl v němčině předseda s. Gerd Hommel. Pro české členy byla přeložena do češtiny a všichni dostali do ruky výtisk zprávy.

Se souhlasem zastupitelstva, ovšem za nesouhlasu pobouřených občanů Nového Boru, instalovala v srpnu 2006 rodina Dr. Trägera na čestném místě Lesního hřbitova pamětní desku.

Památník Ernsta Thälmanna v Ziegenhals byl předán veřejnosti v padesátých letech min. stol. Kruh přátel Památníku Ernsta Thälmanna byl založen 7. února 1953 u příležitosti dvacátého výročí ilegálního zasedání ÚV KSN.

V neděli 23. 8. se u Památníku Ernsta Thälmanna v Ziegenhals sešlo asi 600 účastníků na demonstraci za záchranu Památníku. Demonstrace se konala u příležitosti 65. výročí popravy Ernsta Thälmanna. Kromě německých občanů, členů Komunistické strany Německa, Německé komunistické strany, Die Linke, Společnosti pronásledovaných nacisty, Svazu...

Je krásné červnové ráno, ráno jak stvořené pro výlet. A skutečně jedu na výlet. Ptáte se kam? Přece do Lidic. A proč právě tam? Jednoduchá odpověď - uctít památku obětí fašistické zlovůle, nacistického běsnění po atentátu na Heydricha, říšského protektora.

V sobotu 14. 2. se konala v Drážďanech mohutná demonstrace za účasti mnoha tisíc antifašistů k uctění památky obětí náletu na Drážďany. V ulicích Drážďan se shromáždil také velký počet neofašistů.