Plzeňský kraj


Plzeňský kraj - aktuality

V sobotu 3.9.2022 se uskutečnil společný ročník setkání veteránů PS 9.bPS Domažlice pohraničních rot Všeruby, Sruby, Svaté Kateřiny a Hamrů. Účastníci se setkali ráno v 9. hodin ve Všerubech, odtud se přesunuli na bývalé roty Sruby na Svatou Kateřinu a na Hamry. Oběd byl zabezpečen v Autokempu v Nýrsku. Srazu byli přítomni také bývalí velitelé rot...

Vedení útvaru obdrželo informaci, že se v okolí může pohybovat nebezpečný vojenský zběh z tachovské posádky Myslovič s kriminální minulostí, vyzbrojený samopalem a značnou zásobou munice. Zběh však na Plíška vypálil dávku, kterou on opětoval. Zběh se po chvíli vztyčil, samopal položil na zem a ruce zvedl nad hlavu.

Dne 21. srpna 2020 se ve smuteční síni v Plané u Mariánských Lázní konalo poslední rozloučení s kpt. Mgr. et Mgr. Standou Kvasničkou.Čest jeho památce, upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým.Stando, NEPROJDOU !

Dne 15. února 2020 pořádal Klub českého pohraničí Dolní Žandov, Cheb a Planá v sále kulturního domu v Chodové Plané tradiční Hraničářský ples. K tanci a poslechu hrála oblíbená dechová hudba Parohanka.