Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, klášterů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

Soutok Labe s Orlicí
Soutok Labe s Orlicí

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje.

Královéhradecký kraj - Aktuality

V sobotu 20. června se uskutečnilo v Choustníkově Hradišti u Dvora Králové nad Labem v okrese Trutnov, již 18. pietní shromáždění občanů k uctění památky obětí pochodu hladu a smrti z koncentračního tábora Gross Rosen. Shromáždění se dostalo pocty od prezidenta ČR ing. Miloše Zemana, který udělil letošnímu ročníku záštitu. Hlavním organizátorem...

Naše plány na průběh oslav 75. výročí osvobození Československé republiky Rudou armádou v květnu 1945 nám částečně narušilo rouškové období. Proč rouškové všichni víme, slov netřeba. Skutečností však zůstane, že i přes přísná hygienická opatření se připravované akce vydařily. Hodně nám pomohla příroda, která na tyto dny připravila hezké, slunečné...

Mons. Dominik Duka OP, Arcibiskupství pražské, Hradčanské nám. 16, 119 02 Praha 1 - Hradčany

Zábavnou část jarních akcí KČP v Úpici, vystřídala péče o park u Památníku osvobození v Malých Svatoňovicích- Odolově. Na tomto místě bylo nutné porazit několik vzrostlých jedlí. Některé poškodil silný vítr a několik dalších bylo třeba pokácet z bezpečnostních důvodů, jak rozhodl pozvaný odborník. Profesionální lesáci provedli odborné poražení...

Klub českého pohraničí, OSH z Úpice a okolí v úzké spolupráci s organizacemi KSČM zahájili svoji činnost několika organizačními schůzkami. Na nich byl dopřesňován plán činnosti na rok 2020.

Členové klubu českého pohraničí, sekce OSH v Úpici se sešli společně s kolegy z KČP vrchlabska 9. listopadu, aby vyhodnotili svoji celoroční činnost.

V sobotu 26. října 2019 se z podnětu Klubu českého pohraničí, Veteránů ozbrojených sil, bezpečnostních sborů a dalších spolků sdružených ve Vlasteneckém fóru ČR uskutečnilo v husitském městě Tábor shromáždění občanů ČR, aby připomnělo význam 101. výročí vzniku Československé republiky a podíl prezidenta Budovatele ČSR Dr. Edvarda Beneše na jeho...

Letos uplynulo 75 let od Karpatsko - dukelské operace. Toto významné výročí si část naší skupiny z Klubu českého pohraničí v Úpici připomenula na slavnostním shromáždění, které se uskutečnilo

Klub českého pohraničí, sekce ochránců státních hranic v Úpici si letos připomíná 17 let od svého založení. U jeho zrodu byli tři bývalí příslušníci Pohraniční stráže. Mezi nimi byl také Václav Kriegel. Do čela organizace byl zvolen Jiří Vyskočil, který vdechl ducha této skupině bývalých ochránců státní hranice tehdejší Československé republiky,...