Zlínský kraj

Dne 16. 4. 2021 se dožívá 80 let náš dobrý přítel,
člen KČP oblasti Morkovicka

pan František Kotek

Jeho přínos v klubu je nezastupitelný a v jeho věku obdivuhodný. Provozuje muzeum ve kterém se nachází řada uniforem, medailí, fotek a dalších věcí z vojenského prostředí.
K Tvému výročí Ti Františku přejeme hodně zdraví, štěstí a pohodu v rodinném kruhu.

Za KR KČP Zlínského kraje, Zdeněk Vejpustek předseda. 


Zlínský kraj - aktuality

Patnáctého března 1939 začalo pro Čechy nejtemnějších šest let tohoto století, hanebná okupace českých zemí nacistickým Německem. O den později úředně zanikla "druhá republika", když výnos Adolfa Hitlera zřídil protektorát Čechy a Morava.

Ing. Vojtěch Srovnal generálporučík v.v. se narodil 26.12.1920 v Náměšťi na Hané. Po ukončení Měšťanské školy v roce 1936 nastoupil do učení u firmy SIGMA Lutín, obor soustružník, které ukončil v roce 1939 a dále zde pracoval v nástrojárně do roku 1944 a poté přešel pracovat do 10.5.1945 jako seřizovač k firmě Ing.Haderka v Náměšti na Hané. V době...

Vsetín - Vzpomínkovou pietní akci uspořádali 9. května 2020 u příležitosti 75. výročí ukončení II. světové války členové vsetínské KSČM a Klubu českého pohraničí Vsetín. Den vítězství, tedy 9. květen 1945, je současně považován za den dokončení osvobození Československa.

V současné těžké době zjišťujeme, že sám člověk není nic. Jen pomoc druhých mu dává sílu.

Za slunečného počasí se v sobotu odpoledne 22.2. 2020 konal už tradiční závod na vrchol Ďáblovky ve Vsetíně, Za Díly. Pátý ročník překonal očekávání a pokořil všechny dosavadní rekordy. Jak v počtu účastníků, tak v dosažených časech. Přišlo celkem 46 příznivců z toho se na vrchol Ďáblovky vydalo 26 závodníků, kteří byli zařazeni do celkem 13...