Zlínský kraj


Zlínský kraj - aktuality

I ve Vsetíně si dne 27.1.2023 připomněli občané Vsetína den památky obětí holocaustu u pomníku stojícím na místě vypálené židovské synagogy na Štěpánské ulici.

Školní klub ZŠ Trávníky ve spolupráci se Zdeňkem Vejpustkem předsedou KČP Vsetín, uspořádal dne 6. 12. 2022 Mikulášskou cenu ve střelbě ze vzduchovky pro žáky II. stupně ZŠ Trávníky. Závod se uskutečnil úterní odpoledne v malé zrcadlové tělocvičně ZŠ Trávníky. Zúčastnilo se nakonec, z důvodu nemoci, jen 8 žáků, ale doplnili jsme závodníky z řad...

Jako každoročně ve dnech výročí Slovenského národního povstání se i letos, 25. srpna 2022 se konal pietní akt k 78. výročí u Památníku 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky v Makově na hranicích mezi Českou a Slovenskou republikou.

V předvečer 1. máje 30.4. 2022 uspořádal KČP Vsetín, zábavné odpoledne pro naše mladé a dříve narozené spoluobčany.

Dne 10. května 2022 proběhl již 18. ročník střelecké soutěže - tzv. Májová cena. Zapojilo se do ní 15 žáků i žákyň naší školy. Žáci stříleli ze vzduchovky a to na vzdálenost 10 metrů vleže 3+10 ran.

Tak jako každý rok, tak i letos se členové KČP Vsetín účastnili pietních aktů 22.4. 2022 u místa tragického skonu Bohumila Hýla ve vsetínském parku, 23.4. v Juříčkově mlýně, kde byla bestiálně zavražděna celá rodina mlynáře a Prlově kde jsme položili věnec k pomníku zavražděným občanům Prlova.

Oblastní rada KČP Morkopvice - Osičany tradičně připravila dne 29.4. t.r.pietní akt u pomníku Partyzánské skupiny Olga v Chřibech u rozcestníku Bunč, při kterém jsme si připoměli hrdinství partyzánské skupiny a také osvobození ČSR Rudou armádou od fašismu.

V sobotním dopoledni 26.3. 2022 se tři členové K.R. KČP Zlínského kraje, Zdeněk Vejpustek, Karel Škrla a Jaroslav Matůš, zúčastnily pietního aktu, položení věnce ve tvaru srdce k památníku dvou sovětských radistek a to: Naděžda Dimitrijevna Kolbinová a Janina Česlavovna Dunajskaja., které byli zastřeleny ve Foukalově vile na Žabárně u Fryštáku....