Kraj Vysočina

Kraj Vysočina - Aktuality

Konec druhé světové války byl v Třešti zvláště tragický. Padlo zde nebo nacisté popravili 58 mužů a chlapců, smrt zasáhla snad každou rodinu. Pietní vzpomínka je tradiční akce, která se koná každoročně na počest obětí nacistického teroru.

Dne 21. listopadu 2020, jsem se zúčastnil z pověření členů Společnosti Ludvíka Svobody, z.s. Jemnice a členů Klubu českého pohraničí, z.s. Jemnice, společně s delegací OR KČP Znojmo, na čele s přítelem Miroslavem Vlašínem, Svatomírem Kuřilem a jejich manželkami pietního aktu, u příležitosti 125. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobodu, v...

Memento druhé světové války rozpoutané Hitlerovským fašismem opět rezonovalo v Leškovicích (u Chotěboře). Ministerstvo obrany ČR, ČSBS, KR KČP Vysočina, OV KSČM Havlíčkův Brod a mnozí hosté uctili památku v 27. 3. 1945 padlých členů štábu Partyzánské brigády Mistr Jan Hus.