Kraj Vysočina - Aktuality

Navštívili jsme Polnou a na hřbitově jsme položili kytičku a zapálili svíčku na hrobě, kde je pohřben Čestmír Dobrovolný, strážmistr SNB, který padl při výkonu služby 29 . 04. 1948. Dnes to byl rok, co členové KR Vysočina tento pomník, který byl hodně poničený opravili.
Miroslav Kříž - předseda KR Vysočina

Konec druhé světové války byl v Třešti zvláště tragický. Padlo zde nebo nacisté popravili 58 mužů a chlapců, smrt zasáhla snad každou rodinu. Pietní vzpomínka je tradiční akce, která se koná každoročně na počest obětí nacistického teroru.

Dne 21. listopadu 2020, jsem se zúčastnil z pověření členů Společnosti Ludvíka Svobody, z.s. Jemnice a členů Klubu českého pohraničí, z.s. Jemnice, společně s delegací OR KČP Znojmo, na čele s přítelem Miroslavem Vlašínem, Svatomírem Kuřilem a jejich manželkami pietního aktu, u příležitosti 125. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobodu, v...