Liberecký kraj

Oblastní rada KČP v Trutnově svolala na 24. února 2022 X. Oblastní sněm. Jednání se konalo v Úpici ve starobylé hospodě "Dřevěnka". Na jednání se dostavilo 38 členů z okresu Trutnov. Někteří členové se omluvili pro nemoc nebo z vážných rodinných důvodů. Jednání bylo zahájeno českou hymnou. Úvodní slovo měl RSDr. Jaroslav Nehyba, předseda KR KČP...

Dnes 17. 11. 2020 odpoledne, jsme si v České Lípě připomenuli Mezinárodní den studenstva a 17. listopad 1939. Uctili jsme památku 9 popravených studentů a 1200 odvlečených studentů na nucené práce do Sachsenhausenu.

Bojujeme proti nacistickému kříži v Jizerských horách! Nesmírná hanba a ostuda! Nikdy se nesmíříme s návratem Fašismu! Proto místopředseda Národní rady KČP Zbyněk Cincibus a předseda OV KSČM v České Lípě - Václav Větrovec přijeli sdělit spolu s Josefem Doškářem názor patřičným orgánům!

8. 5. 2020 - Dnes po ránu jsme se ve Stvolínkách na návsi poklonily vojákům Rudé armády a pak následně mezi Stvolínkami a Sezímkami neznámému rudoarmějci.

Tradičně uspořádaly rady KČP Libereckého kraje pietní vzpomínku k letos 80. výročí přepadení celnice v Habarticích a obětí fašistických teroristů v Heřmanicích v září 1938.

2x TEREZÍN

10.05.2018

Každoročně se konají v květnu v Terezíně dvě významné pietní akce. První, v režii KSČM se koná k uctění památky obětí poslední popravy vesměs z řad členů odbojové skupiny Předvoj 2. 5. 1945. Ta se koná obvykle v sobotu, která je nejblíže k touto datu, což bylo letos 5. 5. 2018 se zahájením v 10 hodin.

Ve středu 25. 4. 2018 se v libereckém hotelu Liberec sešel krajský sněm Klubu českého pohraničí (KČP). Byl zahájen husitským chorálem "Ktož sú boží bojovníci", který přijali členové KČP za svou hymnu. Oldřich Baťka přivítal hosty sněmu. Byli jimi (zleva): Ing. Jaroslav Tichý (místopředseda ANS), vedle něj sedí řídící jednání RSDr. Oldřich Baťka.