Liberecký kraj

Tradičně uspořádaly rady KČP Libereckého kraje pietní vzpomínku k letos 80. výročí přepadení celnice v Habarticích a obětí fašistických teroristů v Heřmanicích v září 1938.

2x TEREZÍN

10.05.2018

Každoročně se konají v květnu v Terezíně dvě významné pietní akce. První, v režii KSČM se koná k uctění památky obětí poslední popravy vesměs z řad členů odbojové skupiny Předvoj 2. 5. 1945. Ta se koná obvykle v sobotu, která je nejblíže k touto datu, což bylo letos 5. 5. 2018 se zahájením v 10 hodin.

Ve středu 25. 4. 2018 se v libereckém hotelu Liberec sešel krajský sněm Klubu českého pohraničí (KČP). Byl zahájen husitským chorálem "Ktož sú boží bojovníci", který přijali členové KČP za svou hymnu. Oldřich Baťka přivítal hosty sněmu. Byli jimi (zleva): Ing. Jaroslav Tichý (místopředseda ANS), vedle něj sedí řídící jednání RSDr. Oldřich Baťka.