Socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva

Pod rouškou boje proti zákeřné nemoci, která obchází celý svět, probíhá v České republice další stejně zákeřný boj, v němž dobrodinci všeho druhu přicházejí s realizací nápadů, které mají přispět k všeobecnému blahu.

Ústřední rada hnutí BOS (BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA) ostře odsuzuje postup "vládnoucí elity" (TOP-09, ODS, KDU-ČSL, ODS, STAN) městské části Praha - 6 na čele se starostou Kolářem, která sice byla demokraticky zvolena ale odstranění pomníku maršála I. S. Koněva rozhodně neměla ve svém volebním programu a ani ve své Koaliční smlouvě.

Národní rada Klubu českého pohraničí posuzuje jako podlý čin rozhodnutí zastupitelstva městské části Praha 6 v čele s Ondřejem Kolářem (TOP 09) o odstranění pomníku maršála SSSR I. S. Koněva, velitele vojsk Rudé armády, která 9. května 1945 osvobodila v součinnosti s pražskými povstalci hlavní město naší vlasti - Prahu. Podlý čin vyvěrající z...

Hulváctví, hanebnost a neúcta k obětem 2. světová války. kde největší tíhu nesly národy Sovětského svazu a jeho Rudá armáda, dovedly zastupitele Městské části Prahy 6 ke stržení sochy osvoboditele Prahy a velké části území tehdejšího Československa, maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva.