Karlovarský kraj - Aktuality

V měsíci září proběhla na Chebsku celá řada vzpomínkových akcí, které byly organizovány jednotlivými Kluby českého pohraničí.

Ve dnech 9.-10.července 2021 jsme si na Chebsku připomněli 70. výročí přijetí zákona O ochraně státních hranic.
Jako již tradičně každý rok se konal pietní akt k uctění památky padlých pohraničníků na Chebsku.
10. července 2021 zorganizoval KČP Hranice u památníku v Aši - Krásné setkání členů, sympatizantů a přátel KČP a OSH.

Zástupci OV, MěV KSČM Cheb a klubu Českého pohraničí v sobotu 8. května 2021 položili květiny u památníků padlým a zavražděným vojákům a občanům SSSR a osvobozenecké armádě US Army.

Dne 16. ledna 2021 se uskutečnil na Svatém Kříži pietní akt u pomníku voj. Josefa Ludase, který dne 21.1.1981 položil život při bojovém střetu s ozbrojeným narušitelem státních hranic ČSSR. Aktu se zúčastnili mj. člen Národní rady KČP přítel Štěpán Drapák a předseda OV KSČM Cheb JUDr. Václav Sloup.

V těchto dnech si připomínáme výročí prolomení blokády Leningradu, která byla nejdelší obléhací operací 2. světové války a obyvatelům přinesla nepředstavitelné utrpení. V České republice žije 10 občanů Ruské federace, kteří blokádu přežili, tzv. "veteranov blokadnikov".