Karlovarský kraj - Aktuality

Dne 21.1.2023 se konal pietní akt k uctění památky voj. Josefa Ludase, který položil život 21.1.1981 při ochraně státních hranic u roty PS Svatý Kříž chebské brigády PS.

U příležitosti Dne české státnosti 28.9.2022 se uskutečnil pietní akt k uctění památky příslušníků Finanční stráže, kteří 28. a 30. září 1938 položili životy ve Františkových Lázních a Křižovatce v boji s německými ordnery. Při této, příležitosti byly položeny květiny i u Památníku obětem nacismu a fašismu v Chebu a Ochráncům státní hranice v...

Dne 8. května 2022 členové KČP a KSČM uctili položením květin památku obětem 2. světové války na Chebsku.

Dne 2. dubna 2022 se konal v Sokolově 8. krajský sněm KČP Karlovarského kraje. Na sněmu byla zhodnocena práce za uplynulé období. Byla mj. zvolena krajská rada a předsedou rady přítel Václav Janča."

V měsíci září proběhla na Chebsku celá řada vzpomínkových akcí, které byly organizovány jednotlivými Kluby českého pohraničí.

Ve dnech 9.-10.července 2021 jsme si na Chebsku připomněli 70. výročí přijetí zákona O ochraně státních hranic.
Jako již tradičně každý rok se konal pietní akt k uctění památky padlých pohraničníků na Chebsku.
10. července 2021 zorganizoval KČP Hranice u památníku v Aši - Krásné setkání členů, sympatizantů a přátel KČP a OSH.