Karlovarský kraj - Aktuality

Ve dnech 9.-10.července 2021 jsme si na Chebsku připomněli 70. výročí přijetí zákona O ochraně státních hranic.
Jako již tradičně každý rok se konal pietní akt k uctění památky padlých pohraničníků na Chebsku.
10. července 2021 zorganizoval KČP Hranice u památníku v Aši - Krásné setkání členů, sympatizantů a přátel KČP a OSH.

Zástupci OV, MěV KSČM Cheb a klubu Českého pohraničí v sobotu 8. května 2021 položili květiny u památníků padlým a zavražděným vojákům a občanům SSSR a osvobozenecké armádě US Army.

Dne 16. ledna 2021 se uskutečnil na Svatém Kříži pietní akt u pomníku voj. Josefa Ludase, který dne 21.1.1981 položil život při bojovém střetu s ozbrojeným narušitelem státních hranic ČSSR. Aktu se zúčastnili mj. člen Národní rady KČP přítel Štěpán Drapák a předseda OV KSČM Cheb JUDr. Václav Sloup.

V těchto dnech si připomínáme výročí prolomení blokády Leningradu, která byla nejdelší obléhací operací 2. světové války a obyvatelům přinesla nepředstavitelné utrpení. V České republice žije 10 občanů Ruské federace, kteří blokádu přežili, tzv. "veteranov blokadnikov".

"Dne 16.12.2020 na setkání ochránců státních hranic předal člen Národní rady KČP přítel Štěpán Drapák členům KČP Cheb Václavu Forštíkovi, Miroslavu Lýskovi a Jaroslavu Mühlbergerovi za příkladnou práci pro klub medaili Za zásluhy a rozvoj KČP III. stupně."
Děkuji a přeji klidné prožití Vánoc a všechno NEJ NEJ do nového roku. - Jarda Mühlberger

V sobotu 12. září 2020 se konalo pietní shromáždění v Chebu u pamětního kamene v ulici Obětí nacismu a u budovy nádraží. Příslušníci Klubu českého pohraničí a dalších vlasteneckých organizací Chebska uctili památku obětí nacismu a fašismu a padlých občanů Chebska v září 1938

I přes nepříznivou situaci naše organizace KČP z.s., Městský klub Týniště nad Orlicí, uspořádala zájezd několika členů k uctění památky padlých v boji s Banderovci u památníku ve městě Varín a padlým 1. českoskovenského armádního sboru u památníku na kótě 748 Háj nad městem Liptovský Mikuláš. Podle položených květin je patrno, že jsme nebyli jediní...