Středočeský kraj - aktuality

Okresní setkání Klubu českého pohraničí Stanislava Kofroně se uskutečnilo ve čtvrtek 28. listopadu v restauraci na hradbách na Náměstí TGM (dříve Náměstí Pionýrů) v Příbrami.

Ve zkratce

03.12.2019

Několik informací z okresního sněmu KČP, který se konal 25. listopadu 2019 v Mladé Boleslavi.

Vzpomínkový pietní akt na poslance Národního shromáždění Jana Švermy k uctění 75. výročí jeho smrti ve Slovenském národním povstání se uskutečnil v pondělí 11. listopadu 2019 v 15,00 hodin na hřbitově u rodinné hrobky v Mnichově Hradišti. Zde byli po krátkém přivítání účastníků položeny květiny a věnce.

Pohled na události a zkušenosti uplynulých staletí nám říká, že nic není konstantou. Mnohé civilizace zanikly a nic po nich nezůstalo. Celé generace lidstva se stále přizpůsobovaly v rámci možnosti přežití.

V úterý 22. října 2019 se konalo řádné jednání Středočeské KR KČP plk. Ing. Jiřího Vrzala (KR).Důležitou součástí programu bylo slavnostní předání medaile Za zásluhy o rozvoj KČP I. stupně přítelkyni Anně Doušové u příležitosti jejího životního jubilea.

Sobota 28. září již tradičně patří k setkávání a vzpomínkám na výročí osudového podzimu roku 1938. V letošním roce uplynulo již jednaosmdesát let od tragické události "Mnichova", která nám může přinést poučení i pro dnešek.

U příležitosti 75. výročí Slovenského národního povstání uspořádala Středočeská krajská rada KČP plk. Ing. Jiřího Vrzala od soboty 7. září dvoudenní autobusový zájezd na Slovensko. Po příjezdu do okresu Žilina proběhla první část našeho programu u desetimetrového travertinového pylonu, postaveného na počest jednotky francouzských partyzánů kapitána...

Členové Klubu českého pohraničí z Berounska a Příbramska v čele se členem vedení Národní rady JUDr. Rudolfem Peltanem se zúčastnili Vzpomínkového pietního aktu věnovanému památce vlastence Františka Urbana, profesora berounské obchodní akademie. Akci uspořádal Okresní výbor Českého svazu bojovníků za svobodu Beroun ve spolupráci s železniční...