Středočeský kraj - aktuality

Anna Kvášová byla funkcionářkou národního výboru a komunistické strany. Svojí aktivitou podporovala spoluobčany, kteří se snažili společně s ní rozvíjet obec a region. Našli se, jak víme, lidé, kterým tehdejší zřízení nevyhovovalo. Někteří z nich se uchylovali k zábvažné trestné činnosti proti republice.

Jednou z nejvýznamnějších událostí 20. století bylo osvobození Evropy od fašistického Německa. Jednou z nejvýraznější osobností této doby byl maršál Ivan Stěpanovič Koněv, který velel vojákům Rudé armády Sovětského svazu, která osvobodila i Prahu.

Výroční sněm Okresní rady KČP Benešov se konal 10. prosince. Po přivítání členů a hosta z krajské rady Františka Kováře seznámila předsedkyně Eva Prchalová přítomné s nejnovějšími zprávami z vyšších orgánů. Jednalo se o stav hospodaření Národní rady KČP, stav prostředků na pomník na Cínovci, zhodnocení zájezdu na Slovensko, zhodnocení akce v...

Okresní setkání Klubu českého pohraničí Stanislava Kofroně se uskutečnilo ve čtvrtek 28. listopadu v restauraci na hradbách na Náměstí TGM (dříve Náměstí Pionýrů) v Příbrami.

Ve zkratce

03.12.2019

Několik informací z okresního sněmu KČP, který se konal 25. listopadu 2019 v Mladé Boleslavi.

Vzpomínkový pietní akt na poslance Národního shromáždění Jana Švermy k uctění 75. výročí jeho smrti ve Slovenském národním povstání se uskutečnil v pondělí 11. listopadu 2019 v 15,00 hodin na hřbitově u rodinné hrobky v Mnichově Hradišti. Zde byli po krátkém přivítání účastníků položeny květiny a věnce.

Pohled na události a zkušenosti uplynulých staletí nám říká, že nic není konstantou. Mnohé civilizace zanikly a nic po nich nezůstalo. Celé generace lidstva se stále přizpůsobovaly v rámci možnosti přežití.

V úterý 22. října 2019 se konalo řádné jednání Středočeské KR KČP plk. Ing. Jiřího Vrzala (KR).Důležitou součástí programu bylo slavnostní předání medaile Za zásluhy o rozvoj KČP I. stupně přítelkyni Anně Doušové u příležitosti jejího životního jubilea.

Sobota 28. září již tradičně patří k setkávání a vzpomínkám na výročí osudového podzimu roku 1938. V letošním roce uplynulo již jednaosmdesát let od tragické události "Mnichova", která nám může přinést poučení i pro dnešek.