Středočeský kraj

Aktuality - Středočeský kraj


Členové Okresní rady klubu českého pohraničí v Berouně protestují proti připravovanému zapojení českých politiků, působících ve Vládě České republiky do vyzbrojování Ukrajiny zbrojním potenciálem jakéhokoliv druhu.

Ve dnech od 8. ledna do 10. ledna 2022 si občané Berounska připomněli 78. výročí od událostí, souvisejících s protinacistickým odbojem v období 2. Světové války. Jednalo se o odhalení, likvidaci jednoho z center protinacistického odboje, nacházejícího se v lesích u obcí Újezd a Osek v Brdech. Z tohoto centra byly řízeny sabotážní a diverzní akce,...

Již tradičně jsme se v sobotu, dne 8. ledna, sešli u kamenného pomníku v lese, na silnici mezi Mirošovicemi a Úžicemi na Kutnohorsku, abychom tento den vzpomněli 70. výročí zavraždění Anny Kvašové.

V sobotu 20. listopadu 2021 se v Hroznatíně na Třebíčsku vzpomínalo na místního rodáka, československého prezidenta, armádního generála Ludvíka Svobodu. Tradiční setkání se uskutečnilo u pamětního kamene před rodným domem ve velmi složitém covidovém období.

Masivní plot s ostnatým drátem pomalu obklopuje EU. Evropští činitelé nemají žádný věrohodný plán, jak státy Evropské unie chránit. Evropa znovu objevuje "kouzlo" stavění plotů, dnes ze žiletkového drátu. Pro mnohé evropské vlády se zdá být tato cesta snadným řešením, přesto, že ještě v nedávné době se k celkové problematice vyjadřovali velmi...

Dne 11. listopadu uctili zástupci vlasteneckých organizací v Berouně památku padlých občanů Berouna v 1. světové válce. Kytice vděčnosti položili zástupci OVCSBS Alena Mészároszová, předseda KČP Jiří Pokorný, členky OC KSČM a LKŽ Anna Doušová, Vanda Petáková a Vlasta Boháčková. Čestnou stráž u pomníku na Městském hřbitově a na Husově náměstí v...

Letošní vzpomínka komorního rázu, která se konala 10. listopadu 2021 v Mnichově Hradišti u rodinné hrobky Jana Švermy, u příležitosti 77. výročí tragického úmrtí národního hrdiny.

Na pražských Olšanských hřbitovech proběhla ve čtvrtek 4.11. 2021 malá pietní vzpomínka. Byly položeny květiny se stuhou k hrobům osobností, jež stály u zrodu ochrany státní hranice hned po skončení válečného požáru a změny systému ochrany státních hranic v roce 1951, genmjr. SNB Karla Smíška, genplk. Ing. Miroslava Šmoldase a plk.PS Ing. Jiřího...

Čelákovice - Ve středu 28.9. 2021 v Čelákovicích, u domu s pamětní deskou strážmistra Jaroslava Honzátka, se sešlo mnoho účastníků k uctění památky na bývalého příslušníka Sboru národní bezpečnosti, který byl před 70lety na místní stanici SNB zákeřně zavražděn bratry Mašínovými.

Mladá Boleslav - Třetí zářijovou středu navštívila naše město skupina přátel z okresní organizace Klubu českého pohraničí Mělník.