Jihomoravský kraj


Z činnosti KČP v Jihomoravském kraji:

Setkání členů KČP a SLS Jemnice Dne 7. září 2023 se uskutečnilo setkání členů, stoupenců, příznivců a sympatizantů Klubu českého pohraničí, a členů Společnosti Ludvíka Svobody Jemnice v restauraci "
U Svatého Víta,"
u příležitosti 72. výročí přijetí zákona o Ochraně státní hranice.

Dne 11. května 2023 se uskutečnilo od 16.00 hodin setkání členů, (stoupenců, příznivců, sympatizantů), Mě KČP Jemnice, a členů Společnosti Ludvíka Svobody, v loveckém salonku restaurace "U Svatého Víta. Účast 14 přátel.

Dne 12. prosince 2022, se zúčastnila delegace Mě KČP Jemnice ve složení přítel Ján Lajda, Ing. Zdeněk Dvořák a Rudolf Zbín setkání, které pořádala OR KČP Znojmo, v restauraci na Školce.

Jako tradičně každým rokem, tak i letos dne 13. srpna 2022 uspořádalo Vojenské muzeum Králíky SPANILOU JÍZDU. Trasa vedla přes kraj Pardubický a Olomoucký, měřila cca 136 km. Této akce se zúčastnili členové KVH Psohlavci Chodová Planá a taky zástupce ostravských veteránů PS. Byly 30 min. zastávky ve městech, kterými jsme projížděli. Všude byla...

dne 9. května 2021, si připomene krásné životní jubileum 92. let, náš čestný předsedy Mě KČP Jemnice, bývalý příslušník pohraniční stráže, major Zdeněk ROLÍNEK, nositel státního vyznamenání, " Za vynikající práci, Vlasteneckého řádu KČP, Řádu přátelství," a řady dalších vyznamenání a ocenění.