Jihomoravský kraj


Z činnosti KČP v Jihomoravském kraji:

Jako tradičně každým rokem, tak i letos dne 13. srpna 2022 uspořádalo Vojenské muzeum Králíky SPANILOU JÍZDU. Trasa vedla přes kraj Pardubický a Olomoucký, měřila cca 136 km. Této akce se zúčastnili členové KVH Psohlavci Chodová Planá a taky zástupce ostravských veteránů PS. Byly 30 min. zastávky ve městech, kterými jsme projížděli. Všude byla...

dne 9. května 2021, si připomene krásné životní jubileum 92. let, náš čestný předsedy Mě KČP Jemnice, bývalý příslušník pohraniční stráže, major Zdeněk ROLÍNEK, nositel státního vyznamenání, " Za vynikající práci, Vlasteneckého řádu KČP, Řádu přátelství," a řady dalších vyznamenání a ocenění.

Dne 27. února 2020, na jednání OR KČP, ve Znojmě požádal přítel Rudolf Zbín, místopředsedu NR KČP přítele Miroslava Vlašína, aby na nastávajícím jednání NR KČP, předal jeho jménem a jménem bývalých kolegů PS a členů KČP v Jemnici, pamětní list, k životnímu jubileu u příležitosti 85. narozenin příteli-plk. PS v.v. RSDr. Milanovi Richterovi, CSc,...

Dne 1. června 2020, v dopoledních hodinách, navštívil přítel Rudolf Zbín, v místě bydliště, v obci Hříšice u Dačic, přítelkyni Marii Živnou, držitelku Vlasteneckého řádu KČP, u příležitosti významného životního jubilea.

Každé třetí úterý v měsíci se scházejí příznivci Klubu českého pohraničí ve Znojmě. Při setkáních dobrou náladu udává náš skvělý harmonikář a jeho písničky.

V sobotu dne 23. 11. 2019 jsme si připomněli tradičně v Hroznatíně 124. výročí narození prezidenta ČSSR armádního generála Ludvíka Svobody. Jako voják a státník je stálou inspirací pro budoucí generace i dějiny našeho národa.