Vlastenecké fórum

Prohlášení Vlasteneckého fóra k oznámení Bernáta Posselta
o konání některého z příštích sněmů Sudetoněmeckého landsmanšaftu na území České republiky.

Na posledním sjezdu "SL" v Augsburku oznámil Bernát Podsely, že některý z příštích sněmů tohoto spolku bude uskutečněn na území České republiky. Na zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dne 24. dubna 2018 podal poslanec Jiří Valenta interpelaci na premiéra v demisi Andreje Babiše v této věci. Premiér odpověděl, že "takový sněm v České republice není možné pořádat bez souhlasu nějakého českého města".

Po zkušenostech s nadbíháním některých starostů a primátorů českých měst pohrobkům německých nacistů, kteří dnes usilují o revizi výsledků 2. světové války se české spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru obracejí na ústavní a státní představitele, aby zabránili propagaci neoprávněných a pro Českou republiku nepřijatelných požadavků Bernáta Posselta. Bylo by urážkou čs. obětí německých nacistických okupantů. Pokud by k takovému sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v České republice došlo. Žádáme zabránění této provokaci.

Spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru se nebrání spolupráci s žádným občanským spolkem ve Spolkové republice Německo respektujícím rozhodnutí spojenců z Postupimi a Paříže z roku 1945 a 1946.

V Praze dne 31. května 2018.
Spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru.

Vlastenecké fórum - aktuality