Jednání Oblastní rady KČP v Trutnově

10.10.2023

Jednání svolal místopředseda Oblastní rady RSDr. Jaroslav Nehyba na čtvrtek 5. října. .Omluvil předsedu oblastní rady Zdeňka Pilaře, kvůli jeho vážné nemoci. V průběhu jednání byly vyhodnoceny akce na kterých se členové Oblastní rady a členové KČP podíleli. Dopodrobna byla zhodnocena akce u hromadného hrobu v Choustníkově Hradišti včetně vynaložených nákladů. O průběhu setkání bylo napsáno v předcházejícím čísle Hraničáře. Kladně byl hodnocena akce u Památníku osvobození 1945 v Malých Svatoňovicích – Odolově 8. května 2023. V průběhu jednání byly stanoveny termíny na rok 2024. Setkání občanů u hromadného hrobu v Choustníkově Hradišti by se mělo konat 22.června od 10:00 hodin. V Odolově u Památníku osvobození se občané setkají 8. května také od 10:00 hodin. Projednali jsme rovněž stav členské základny v jednotlivých okresech královéhradeckého kraje. V tomto směru je situace přímo alarmující. V našem Trutnovském okrese jsou města, kde je jeden nebo dva členové. Zde je třeba vyzvednout KČP-OSH z Úpicka, jejíchž členové jsou akceschopni ve všech směrech činnosti. Předseda spolku Památník Odolov z.s. pozval přítomné členy Oblastní rady KČP na brigádu u Památníku osvobození v Odolově na 6.října 2023.

Jaroslav Vrba
Foto: Jaroslav Vrba