Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, klášterů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

Soutok Labe s Orlicí

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje.

Královéhradecký kraj - Aktuality

V pátek 23. března 2018 se po čtyřech létech konal IX. oblastní sněm KČP o.s. Podkrkonošské oblasti klubu Bruno Fišera, v Národním domě v Trutnově.

V pátek 16. února 2018 odjela delegace OV KSČM a KČP z Trutnova do Lanškrouna, kde v současnosti v novém, moderním a krásném Domově seniorů žije náš oslavenec soudruh Zdeněk Papík. Po oficiálních blahopřáních k jeho 90 narozeninám a předání drobných dárků následuje povídání vztahující se k jeho dosavadnímu prožitému životu. Během vzpomínání se k...

Několika fotografiemi se vracím k uctění památky zesnulé naší členky KČP v Trutnově a sekce Ochránců československých státních hranic v Úpici. Ještě jednou se skláníme před zásluhami přítelkyně Miroslavy Valentové při zakládání KČP, Podkrkonošské oblasti z.s. Bruno Fišera.