Pozvánka do Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj má rozlohu 4758 km čtverečních a žije v něm 550 tisíc obyvatel. V kraji je 448 obcí, z toho 15 obcí z rozšířenou působností a 35 obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj se může pochlubit množstvím přírodních, kulturních, architektonických a historických památek a zajímavostí, které sem přitahují celoročně velký počet turistů ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Ideální podmínky naleznou v Královéhradeckém kraji také turisté obdivující skalní města, příznivci vodních sportů, lyžování, létání, agroturistiky a mnoha dalších aktivit.

Milovníci zvířat mohou zavítat do ZOO - SAFARI ve Dvoře Králové nad Labem, která počtem chovaných zvířat představuje největší zoologickou zahradu v České republice.

Příznivci historie a umění ocení unikátní stavby hradů, zámků, kostelů, klášterů a dalších objektů, z nichž mnohé byly vyhlášeny národní kulturní památkou. V kraji sídlí velké množství významných průmyslových, stavebních, textilních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů.

Soutok Labe s Orlicí
Soutok Labe s Orlicí

Základním cílem a hlavním obsahem činnosti KČP je chránit a bránit zájmy občanů ČR, zvláště českého pohraničí, před hrozbou novodobé germanizace a usilovat o zachování suverenity a územní celistvosti České republiky.

V Královéhradeckém kraji s 15 správními obvody (obcemi s rozšířenou působností) a 35 obcemi s pověřeným obecním úřadem působí Klub českého pohraničí (KČP) Královéhradeckého kraje.

Královéhradecký kraj - Aktuality

Dne 25.března 2019 jsme za sekci OČSSH Úpice, jeli do Dolního Lánova navštívit našeho přítele, výborného harmonikáře Zdeňka Másla a popřáli mu k jeho významnému jubileu 75 let. Zároveň mu předali malý dárek předseda sekce Miroslav Staidler a Pavel Miler, člen NR KČP. Jako poděkování byla předána i kytička jeho manželce. Potom jsme Zdeňka...

V rámci oslav MDŽ připravil v sobotu 9. března, KČP - sekce ochránců státních hranic z Úpice, Trutnova a okolí, v úzké spolupráci se členy KSČM, slavnostní odpoledne. Hned u vchodu do sálu Kulturního zařízení v Úpici "U Tomana", byly příchozí ženy přivítány krásnou kytičkou petrklíčů pestrých barev. Na stolech mohli všichni přítomní nahlédnout do...

Oblastní výbor KČP v Trutnově připravil na pondělí 19.listopadu besedu se senátorem Jaroslavem Doubravou. Nosné téma bylo určeno a jeho obsahem byly vzájemné vztahy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo. Senátor Doubrava v úvodním slově popsal tyto vztahy s ohledem na svoje dlouholeté zkušenosti z titulu funkce starosty obce v...

V neděli 8. července 2018 se delegace KČP sekce OSH z Úpicka, zúčastnila pietních aktů k uctění památky obětem heydrichiády. První akce proběhla v Malých Svatoňovicích u pomníku obětem, kteří byli popraveni 9. července 1942 v Zámečku u Pardubic. Byli to členové odbojové skupiny S-21- B, kteří pomáhali parašutistovi Potůčkovi s jeho ukrýváním a...

KČP Královéhradeckého kraje a hlavně členové sekce KČP z Úpicka, organizačně připravil několik úspěšných akcí, které souvisely s osvobozením naší vlasti Rudou armádou v květnu 1945. Hlavní akcí bylo setkání u Památníku osvobození v Malých Svatoňovicích - Odolově. Tato setkání se zde konají nepřetržitě od roku 1975, kdy byl tento Památník vybudován....

V pátek 23. března 2018 se po čtyřech létech konal IX. oblastní sněm KČP o.s. Podkrkonošské oblasti klubu Bruno Fišera, v Národním domě v Trutnově.

V pátek 16. února 2018 odjela delegace OV KSČM a KČP z Trutnova do Lanškrouna, kde v současnosti v novém, moderním a krásném Domově seniorů žije náš oslavenec soudruh Zdeněk Papík. Po oficiálních blahopřáních k jeho 90 narozeninám a předání drobných dárků následuje povídání vztahující se k jeho dosavadnímu prožitému životu. Během vzpomínání se k...

Několika fotografiemi se vracím k uctění památky zesnulé naší členky KČP v Trutnově a sekce Ochránců československých státních hranic v Úpici. Ještě jednou se skláníme před zásluhami přítelkyně Miroslavy Valentové při zakládání KČP, Podkrkonošské oblasti z.s. Bruno Fišera.