Hroznatín - 125. výročí arm. gen. Ludvíka Svobody

03.12.2020

Dne 21. listopadu 2020, jsem se zúčastnil z pověření členů Společnosti Ludvíka Svobody, z.s. Jemnice a členů Klubu českého pohraničí, z.s. Jemnice, společně s delegací OR KČP Znojmo, na čele s přítelem Miroslavem Vlašínem, Svatomírem Kuřilem a jejich manželkami pietního aktu, u příležitosti 125. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobodu, v jeho rodné obci Hroznatíně. U památníku jsme položili květiny a uctili tak jeho památku.

Čest jeho věčné památce, nikdy na něj nezapomeneme.

Vzhledem k tomu, že nebyla přítomna jeho dcera, prof. Ing. Zoe Klusáková-Svobodová, CSc., která se dožívá dne 4. prosince 2020 významného životního jubilea 95. let, využil jsem přítomnost jejího vnuka Mgr. Miroslava Klusáka s manželkou a předal jí jejich prostřednictvím Pamětní list, k narozeninám a medaili KČP Jemnice.

Požádal jsem jejího vnuka, aby jí od nás předal co nejsrdečnější pozdravy a do dalších let přání pevného zdraví, štěstí, lásky a pohody s tím, že se budeme opět těšit na setkání s ní.

Za KČP Jemnice: Rudolf Zbín

Poděkování od Zoe

Vážení přátelé,
srdečně Vám děkuji za Medaili i za pamětní list a přání k mým 95
narozeninám.
Vše mi vnuci předali po jejich návratu z Hroznatína. Slavnostní setkání
jsem viděla na fotografiích. Bohužel si už netroufám na vzdálenější
cestování.
Velmi mě potěšilo, že jste se v hroznatíně sešli i v tom omezeném počtu.
Vyřiďte mé pozdravy členům KČP Jemnice.
s pozdravem

Zoe Klusáková - Svobodová