Z činnosti Hraničáře

15.06.2023

Vážení přátelé. K mnohým z vás se již dostala informace, že naše redaktorka Laďka Šimková vzala činnost pro klub opravdu za správný konec. Jako první, co vytvořila, byly upomínkově předměty pro členy klubu s logem našeho pejska, ale také předměty vlastenecky laděné, které nám pomáhají ukotvit se ve svých myšlenkách a v činnostech pro vlast. Situace si ale volala po větší prezentaci našeho klubu, už jen proto , že manipulativní jednání vlády a jejich tajných složek bylo více než varující. Veškerá vlastenecká činnost je záměrně likvidována, media musí mlčet, v novinách vám neotisknou jediný článek, který by byl směrován proti jednání vlády a jejich chapadel. Kdokoliv se vyjádří jinak než je "obecně povoleno" je označen za dezoláta, proruského švába nebo podporovatele války. Přitom jediný, kdo podporuje válku je vláda, už jen tím, že do ozbrojeného konfliktu posílá další zbraně. To má stejný účinek, jako když mezi rvající se psy namísto vody nalijete krev, nebo mezi dva rozhádané muže, kteří se perou dáte nože a myslíte si, že se tím boj uklidní. TO NENÍ PRAVDA. A my, co chceme mír a klidný život jsme označováni za dezinformátory a chcimíry.

Právě proto je nutné náš klub prezentovat v co největší možné míře. Musíme být vidět. Hraničáře musí znát i široká veřejnost, nejen členové klubu. A navíc, jeho hlavním cílem je informovat členy o činnosti klubu napříč republikou, ale také lidi hledající pravdu o skutečnostech a faktech, o podložených historických událostech, které mají vliv na současnost. Úkolem Hraničáře je vzdělávat, rozšiřovat povědomí o dění ve společnosti a efektivně reagovat na přešlapy dění ve světě, reflektovat je a navrhovat jasná řešení.

Proto jsme pořídili stánek, na který sehnal sponzory náš nový člen Národní Rady KČP Pavel Houda z Kladna. Začali jsme se objevovat na demonstracích s výrobky Laďky, ale hlavně s Hraničářem a jeho myšlenkou, v živých vysíláních TV Raptor, Lion TV a KTV Live. Začali jsme pořádat i vlastní akce, jako třeba tu v Kladně, Kině Sokol. Akce byla zaměřena na problémy současné společnosti. Proto jsme kladli důraz na podporu lokálních firem, farmářů a řemeslníků. Na akci vystavovalo 11 prodejců, od výrobců skla, přes mlynáře, drogisty, medaře – včelaře, bylinkáři, rukodělci a dokonce jsme měli jako jednoho z hostů firmu z Příbrami, která staví montované domky, nebo paní Soňu Sofii z Gruzie s hojivými mastičkami tamní receptury, které mají až zázračné účinky. Manželé Rakovi z Kamenných Žehrovic malují a ryjí do skla všeho typu, farma Krišnův Dvůr z Postupic u Benešova představila své mouky mleté na kamenném mlýně z vlastního zrna, která pěstují na 35 akrech vlastních polí. Představila se nám i firma pana Černého z Červeného Kostelce, která vyrábí bytovou a tělovou kosmetiku z přírodních zdrojů a pomáhá recyklovat přebytky potravinových firem – třeba čistič na koupelny je z grepových jader, které zbudou při výrobě džusů, čistič dlažby je vyroben z jehličí atd. Své výrobky nám ukázala i paní z Lidic – studio Tabita, která vyrábí vše ze všeho – kabelky, vázy, obrazy – co ji přijde pod ruku zpracuje a vyrobí ještě lepší. Ta dokonce přiznala, že kdybychom ji neoslovili, tak by svou činnost vzdala. Znovu jsme ji povzbudili a vy můžete také. Podporou podnikatelů ve svém nejbližším okolí. Nekupujte zboží v zahraničních obchodech. Obraťte se na své sousedy, přátelé. Pomůžete jim nezkrachovat a navíc si domu přinesete zboží kvalitní a s láskou dělané, žádná pásová výroba s hromadou éček , hmyzu a jiných "šmejdů". Celou akci nám svou hudbou a zpěvem doprovázela Petra Šteflová ze Zlonic, v horním patře probíhala šachová řešitelská soutěž a v zahradách kina se grilovalo a střílelo na terče z dvou stanovišť a dvou typů vzduchovky. Bezpečnost při střelbě a správnou techniku zajišťovali dva policisté z Prahy 4. Akce byla obohacena i vystoupením zahrádkářek z Velké Dobré, jejichž motto je: "Pobavit a přežít." Vystoupily také mažoretky a soutěžilo se o ceny, které nám poskytl Primátor města Kladna Milan Volf a velmi krásné a hodnotné ceny pro zdraví věnovala zubní lékařka MUDr. Danuše Dražkovičová, která pro soutěžící připravila balíčky se zubními pastami, kartáčky, mýdly a velmi luxusními parfémy, další ceny v podobě velmi hodnotných knih poskytl Milan Havlíček , nakladatelství OREGO – moc děkujeme. Součástí akce bylo i vystoupení doktorky Ireny Veverkové, historičky specializující se na historii Kladna, jeho obyvatel , budov, spolků a vůbec všeho, co se v Kladně kdy odehrálo. Akce byla velmi příjemná, v dobrém kolektivu a s velmi dobrou náladou, kterou jsme zakončili promítáním dokumentárního filmu: "Proč končí vesnice."

Další co patří do činnosti Hraničáře je pořádání Pochodů Míru. 17.5. proběhl pochod Kladnem, který nebyl původně v plánu, ale o pomoc nás požádala paní Balonová z Nového Strašecí. Ta měla akci původně organizovat, ale jela se rekreovat do lázní a tedy předala organizaci druhým, na samotný pochod, kam pozvala celou Kladenskou organizaci KSČM a další lidi nakonec sama nedorazila. My jsme si ale poradili a postavili jsme pochod "na koleni" J Trasa vedla po patnácti pamětních deskách. U každé jsme se na chvilku zastavili a popovídali o jejím významu. Díky předsedkyni OV KSČM Kladno, která se vyzná ve válečné i poválečné historii Kladna jsme každou zastávku měli obohacenou o velmi zajímavé údaje a silné vzpomínky, emotivní příběhy aktérů, které nás i teď pořád mrazí. Třeba kladenský Sokol sloužil jako místní koncentrační tábor, nebo nákupní centrum Central v centru Kladna stojí na místě, kde byli deportováni židé do koncentračních táborů. Zastavili jsme se i u Kladenského gymnazia, kde Němci separovali Lidické děti od svých matek. U pomníku Lidické matky s dítětem jsme položili kytičku, kterou zakoupila Lenka Křivánková a Pavel Houda. Nevyhnuli jsme se ani útoku ze strany "nevědomých". Jakýsi mladík, zřejmě nadopován steroidy a manipulativními myšlenkami mainstreemu, urážel náš průvod, vyhrožoval zabitím jednotlivců a jejich rodin, fotil si nás a dušoval se, že si nás všechny postupně najde a vyvraždí nás. To mu ale překazil okamžitý zákrok policie, která nás celou dobu doprovázela a nakonec na naši ochranu přivolala ještě další pěší i jízdní hlídku. Mladík nás chvíli ještě sledoval, ale nakonec to vzdal a odešel. Na konci pochodu jsme si na náměstí Svobody zazpívali Českou a Slovenskou hymnu a vyslechli ruskou píseň ВСТАНЕМ.

Nemalé úsilí bylo ale odměněno. Na základě odkazu veřejnosti, které se o nás stále více dozvídá, vznikla zcela nová organizace v Plzni. Tito noví členové nenechali na sebe dlouho čekat a pod vlajkami plzeňské KČP závodili na krajských soutěžích Rady Seniorů a přinesli si odtamtud Zlatou medaili. Na Slovensku v Prešově se o odběr Hraničáře přihlásila nová buňka s 16 novými předplatiteli z 22 nových členů. Ve středočeském kraji a Kladensku máme díky prezentaci na veřejnosti mimo KČP 18 nových členů. Hlásí se nám i noví lidé z Moravy , Ostravy, Tábora, Chebu, Liberce, Aše – všude tam nás znají z demonstrací a internetové televize.

Připravujeme pro vás i nové projekty. V průběhu prázdnin budeme spouštět vlastní internetovou televizi, která bude dostupná prozatím jen členům a příznivcům. Budou vás čekat reportáže zaměřené na historii PS, ale také příběhy pamětníků, kterých už mnoho není. Autor článku Stanislav Vodsloň, který je na těchto stránkách je jedním z nich a s reportáží souhlasil. Další z připravovaných akcí je i setkání na Kohůtce s Čechy i Slováky dne 26.8.-27.8., kde jsme spolupořadateli a připravujeme i demonstraci s dalšími vlasteneckými spolky dne 2.9.2023 na Letné. Potkat se můžeme i 8.7. v Krásné u Aše, 22.7. v Chebu při odhalení pamětní desky, 19.8. v Příčovech a 16.9. ve Varíně.

Připravujeme letní tábor pro děti pohraničníků, první zkušební bude již letos v červenci v autokempu Na Borkách u rybníka Dvořiště v Dolní Slověnici. Tábor je od 15.7. – 21.7. Pro děti je připraveno spoustu soutěží, ať ve vodě či na souši a noční bojové hry :). Čeká je i soutěžení se znalostmi a šachové turnaje. Kdo je z Jižních Čech, může nás přijít navštívit :).

Ladislava Šimková a kolektiv redakce Hraničáře

Fotogalerie: