Vlastenecké setkání v Příčovech 2023

21.08.2023

 Slovanské národy v současném světě nemají na růžích ustláno. Na část z nich je zaměřen velmi silný tlak Západu, který vyvrcholil ozbrojeným konfliktem. Druhá část z nich je pod přímým politickým vlivem Západu, Severoatlantického paktu a USA. Každá iniciativa na podporu mírového soužití v Evropě je velmi cenná. Z tohoto pohledu má velký význam vlastenecké hnutí. Právě proto jsme nemohli odmítnout účast na akci, která se uskutečnila v našem okrese, i když na úplně opačném konci, za Vltavou. Jednalo se o Vlastenecké setkání v Příčovech, které proběhlo ve zdejším zámeckém areálu v sobotu 19. srpna. Sjely se sem snad všechny významné organizace a osobnosti, kterým není lhostejný osud českého národa.

Nechyběli ani členové a příznivci Klubu českého pohraničí ze Středočeského kraje, zejména z Kladenska a Příbramska.

Pavel Houda s manželkou zde ve stánku Hraničáře a Klubu českého pohraničí nabízeli předměty, které podporují vztah k vlasti Čechů a Slovanů. Největší zájem byl o přívěsek se znakem Československé socialistické republiky a o samolepku vydanou k 75. výročí bojů proti banderovcům. Někteří návštěvníci si odnesli i přihlášky do Klubu českého pohraničí.

Kromě pořadateli připraveného programu na hlavním pódiu proběhla řada neformálních jednání s řadou osobností. My z Příbramska jsme se nemohli, a ani nechtěli vyhýbat přátelským setkáním například s účastníky aktivit proti snahám o zřízení americké radarové základny v Brdech z období přibližně před patnácti lety. Nyní je opět velmi aktuální boj proti cizím vojskům v České republice a v Evropě i proti snahám Západu prodlužovat vojenský konflikt na Ukrajině mimo jiné i dodávkami zbraní.

Přitom obyčejní obyvatelé našeho kontinentu si přejí žít v míru a v důstojných podmínkách.

Právě v tom byla akce v Příčovech inspirativní. O tom se mohli přesvědčit posluchači přenosů Inovace republiky, Petr Bureš TV nebo Raptor TV, popřípadě ti, kteří si pustí záznamy těchto společností.

Miroslav Maršálek, člen NR KČP za Středočeský kraj

FOTOGALERIE: