KUBA - Stále jsme zde

30.01.2024

O situaci na Kubě besedovala, s veřejností v Mladé Boleslavi na tak zvaném úterním setkání dne 23.1. 2024, velvyslankyně Kubánské republiky v ČR Saylin Martínez Tarrio, kterou doprovázel manžel a překladatelka. Besedu připravila Společnost česko-kubánského přátelství v Mladé Boleslavi.

V dopoledních hodinách paní velvyslankyně navštívila Letecké muzeum Metoděje Vlacha, kde si prohlédla stávající leteckou expozici v doprovodu ředitele muzea Ing. Vladimíra Handlíka. Následně navštívila ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav. Obsáhlý program návštěvy odstartovala úvodní prezentace o historii, současnosti i budoucích plánech společnosti.

Vlastní setkání s občany začalo v odpoledních hodinách v přátelské a otevřené rozmluvě. Kuba je země míru a spolupráce se všemi, kteří ji nepoškodí a nechtějí nabourat její nezávislý socialistický vývoj. Jako příklad uvedla, že kubánští lékaři hrdě pracují v cizině a léčí tam i nemajetné nemocné. Na Kubě se vyvíjí a vyrábí nové léky. Hovořilo se o blokádě, ekonomice, turismu, sociální oblasti, disidentech a mnoha dalších oblastech týkajících se života na Kubě.

Po skončení oficiální části setkání s paní velvyslankyní jí byla předána malá kytička s malou pozorností, kterou byli rovněž obdarováni i členové jejího doprovodu. Na samém závěru proběhla neformální konverzace a společné focení. Účastníci měli možnost sdílet své názory a poděkovat paní velvyslankyní za její reakce na otázky, které jí byly kladeny během diskuse.

Autor textu: František Kovář
Foto: autor textu

Fotogalerie: