PŘIPOMÍNKA ZASTŘELENÍ FRANTIŠKA KOUBKA

10.10.2022

Ve středu se na státní svátek sešli (a to i přes deštivé počasí) na Moldavě členové okresní rady KČP Teplice, aby uctili památku (položením kytice a zapálením dvou svíček) dozorce Finanční stráže, poddůstojníka československé armády, Františka Koubka. Ten byl střelen do hlavy v ranních hodinách 26. 9. 1938 členem Freikorpsu, který s dalšími překračovali hranici ze Saska do Československa. Ještě téhož dne zemřel na následky svého zranění v mostecké nemocnici. Po válce byla uspořádána jeho kolegy sbírka na stavbu pomníku. Základem pomníku se stal žulový monolit z památníku obětem 1. světové války, který stával u kostela v dolní části Moldavy Pomník byl odhalen v září 1947.
Členové mimo jiné navštívili i moldavské vlakové nádraží, sjezdovku na Bouřňáku nebo obec Mikulov. Plánovaná cesta do Fojtovic k památníku obětem pochodu smrti se uskuteční až na konci října (28. 10.), spolu s návštěvou památníku padlým ochráncům státní hranice na Cínovci.
Za OR KČP Teplice se akce zúčastnili její členové: Ondřej Vašata, Kristián Körschner, Karel Chovánek, Ivo Přichystal a Pavel Hruška.
S pozdravem Ondřej Vašata, předseda OR KČP Teplice.