Přijetí delegace Die Linke

06.10.2023

Die Linke a KSČM společně s Klubem českého pohraničí - Sbratření na jihu Čech:

"Jsme internacionální, jsme pro mír, za sociální spravedlnost a za přátelství mezi rovnocennými národy!"

Naši milí kolegové z německé strany Die Linke na návštěvě u nás v jižních Čechách

Tento týden jsme u nás na jihu Čech měli vzácnou a velmi příjemnou návštěvu. Přijeli za námi naši milí soudruzi z Německa, levicové uskupení Die Linke.

Poskytnutím konkrétní pomoci v zajištění přijetí německých přátel členy delegace Okresní rady KČP Táborsko, Dr. Edvarda Beneše, jsme v podmínkách klubu v Táboře pokračovali v plnění usnesení a závěrů XI. Národního sněmu KČP

Setkání zprostředkovali členové a zástupci KSČM a Klubu českého pohraničí. Naši přátelé a kolegové z Die Linke si během návštěvy Jihočeského kraje prohlédli jihočeskou metropoli, kde je velmi zaujal např. budějovický Budvar. Zároveň navštívili historické husitské město Tábor a poznali i další krásy jižních Čech. S husitským Táborem německé soudruhy spojují reformační a sociálně emancipační tradice, neboť naši přátelé k nám přijeli z města Šmalkaldy, jež je proslulé svou reformační historií.

Závěrem exkurze po půvabech a pamětihodnostech našeho kraje se uskutečnilo přátelské posezení v kulturním domě jedné malebné jihočeské vísky - setkání a sbratření našich stran v Radimovicích u Želče. Zde delegaci soudruhů z německého města Šmalkaldy osobně srdečně pozdravila předsedkyně jihočeské KV KSČM, soudružka Alena NOHAVOVÁ, jež ve svém proslovu pojmenovala úkoly i problémy soudobé levice na naší politické scéně.

Situaci levicové politiky u nás v ČR přiblížil a objasnil německým kolegům z Die Linke rovněž předseda OV KSČM z Tábora, soudruh Václav EBERT. Jménem Klubu českého pohraničí promluvil s. Václav GAIER, místopředseda Jč KR KČP Jana Žižky z Trocnova a Okresní rady KČP Táborsko, Dr. Edvarda Beneše. Za levicovou skupinu MY, LIDÉ pronesl zdravici s. Marek ADAM, vedoucí Sekce strážců míru KČP Tábor.

Poděkování za videozáznam patří přítelkyni Světlaně ŠATNÉ z KČP Tábor. Fotografie z Radimovic pořídil s. Daniel PEKAŘ z táborské KSČM, člen KČP Tábor..

Děkujeme všem členům jihočeské KSČM, kteří se na přípravě, organizaci a tlumočení celé akce osobně podíleli. Jmenovitě soudruhům Jaroslavu HANUSOVI a Hanzi ARNDTOVI, členu KČP z Českých Budějovic a v neposlední řadě děkujeme úplně všem hostům a návštěvníkům besedy.

A moc děkujeme straně Die Linke - za to, že jste! Za krásný velký dárkový koš plný šmalkaldských dobrůtek a suvenýrů, za inspiraci a motivaci pro nás všechny, za přátelské a vstřícné vystupování. Za dobré, poctivé a férové soudružské vztahy mezi našimi národy a mezi našimi zeměmi. VELKÉ DÍKY VÁM!

Cítíme, že se mezi námi rodí něco vzácné, něco vzájemné a něco vznešené - že proletářský internacionalismus žije v našich srdcích.

A že ta srdce bijí vlevo!

Jč KSČM a Jč KR Klubu českého pohraničí Jana Žižky z Trocnova

Text: Marek ADAM
Foto: Daniel PEKAŘ
Video: Světlana ŠATNÁ, všichni z KČP Tábor

Video:


Fotogalerie: