PIETNÍ VZPOMÍNKA na Jožku Jabůrkovou

22.04.2024

V úterý dne 16. 4. 2024 se členové Ostravských veteránů PS, KČP Ostrava Václava Sokupa a Společnost Ludvíka Svobody, předseda sekce OSH kpt. v. v. Milan Poledník, pplk. v. v. Eduard Niedoba, čet. v. v. Mirek Dřevojanek, zástupci MěV KSČM a členky Levicového klubů žen setkali u domu J. Jabůrkové, aby si připomněli všichni 128 výročí narození novinářský a spisovatelky Jožky Jabůrkové, která se narodila 16.4.1896. Tam byly položeny květiny všech zúčastněných u pamětní desky na jejím domě. Předsedkyně Levicového klubu žen paní Zdenka Dudkova krátce seznámila přítomné se životem Jožky až do smrti v koncentračním táboře Ravensbruck, kde zemřela umučena fašisty dne 31.cervence 1942. ČEST JEJÍ VĚCNÉ PAMÁTCE.

Za sekci OSH při MěR KČP VS SLS Ostrava
pplk. v. v. Eduard Niedoba, DiS., kpt. v. v. Milan Poledník.