KLUB ČESKÉHO POHRANIČÍ BYL ÚČASTEN NA MÍROVÉ DEMONSTRACI NE ZÁKLADNÁM SVOLANÉ DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC

28.07.2023

Skupina členů a sympatizantů Klubu českého pohraničí z Tábora se 26. června 2023 účastnila mírové demonstrace v Českých Budějovicích proti přítomnosti cizích vojsk, zejména amerických, na našem státním území. Za Okresní radu KČP z Tábora, Dr. Edvarda Beneše na demonstraci promluvil jménem sekce Strážců míru přítel Mgr. Marek ADAM. V projevu uvedl, cituji:

Dobrý den, Vážení přátelé,

Milí vlastenci, ahoj "chcimíři", já se jmenuji Marek Adam a jsem "chcimír",

a nestydím se za to!!!

Možná, že by mě dnes také nazvali "mírovým štváčem", stejně jako exprezidenta, pana Václava Klause. Právě bývalý prezident Václav Klaus totiž poukazuje na skutečnost, že ta smlouva, která se nazývá obranná, a ona není obranná, ona je vazalská, vlastně je to okupační smlouva, tak že tato smlouva není vůbec žádnou novinkou!

Václav Klaus otevřeně říká, že tuto smlouvu Američané po roce 1990 nabízeli všem československým, a později českým vládám. A teprve Fialova vláda s ministryní Černochovou byla první vládou, jež na tuto smlouvu přistoupila. Tato tzv. obranná smlouva, která je vlastně smlouvou okupační a vazalskou, je pro ČR ve všech směrech absolutně nevýhodná!!!

My teď musíme ze všech sil říct jasné a kategorické NE! této vazalské smlouvě!

Vážení přátelé, v tomto období si připomínáme svátek mistra Jana Husa, Jihočecha pocházejícího z Husince u Prachatic. Mistr Jan Hus řekl, že nade vším zvítězí Pravda! Dnešní média, dnešní cenzoři a různí novodobí Koniášové by mistra Jana zřejmě nazvali "dezinformátorem a konspirátorem", ale mistr Jan Hus Pravdě zůstal věrný. Dokonce pro boj za Pravdu zemřel. Mysleme prosím na jeho památku a odkaz.

Proč o tom mluvím? Protože i dnes je mnoho lidí, kteří pro Pravdu trpí, kteří jsou za vyřčenou Pravdu vyhazováni z práce. A pro mě takovou velkou hrdinkou dnešní doby je moje kolegyně z branže, paní učitelka Martina Bednářová. Právě jí bych tímto chtěl vzdát hold a vyjádřit jí hluboký respekt. Paní Bednářová se nebála pravdivě pojmenovat skutečnost, že válka na Ukrajině trvá už 9 let. A že tato válka byla vyprovokována Západem již na přelomu let 2013 a 2014.

Když nám dnes ti "modrožlutí" příznivci USA říkají, že "Ukrajina se brání", tak já se ptám: "Kdo bránil Donbas? Kdo bránil zavražděné děti, jejichž památku připomíná onen památník v Aleji andělů?" Odpovídám: "Rusko brání Ukrajince a ukrajinské Rusy žijící na území východní Ukrajiny. Rusko zachraňuje bezbranné oběti před terorem neonacistů a osvobozuje civilní obyvatelstvo od ukrajinského fašismu…"

Vážení přátelé, chtěl bych touto cestou vyjádřit symbolickou naději, že nyní, v těchto dnech, nastává počátek obratu. Soud osvobodil paní učitelku Martinu Bednářovou. Máme naději, že Pravda se znovu vrací směrem k nám. A jak pravil Jan Ámos Komenský: "Síla pravdy, vyzbrojená světlem poznání, je nepřemožitelná!" Komenský též napsal: "Vláda věcí Tvých k Tobě se zase navrátí, ó lide český!"

Přeji nám všem, aby to následující poznání bylo poznáním pravdivým, aby poznávání jevů bylo podrobeno kritickému myšlení, kritické analýze věcí. Abychom mohli poznávat nezávisle a svobodně. A abychom nemuseli slepě věřit jen tomu, co nám sdělují např. v soudobé České televizi, jež bohužel ani zdaleka neplní svou roli objektivního veřejnoprávního média.

A nejvíc nám všem přeji, aby to poznávání budoucích časů bylo poznáním MÍRU!

Děkuji Vám za pozornost a srdečně zdravím za Strážce míru, od našich vlastenců

z Táborska a za České mírové fórum.

Mírové nebe nad hlavou!

Konec citace. Tolik z projevu přítele Mgr. Marka Adama. Konstatovali jsme, že se účast nás, členů a sympatizantů klubu z Tábora povedla a napomohla splnit cíle demonstrace za mír NE ZÁKLADNÁM.

Autor: Ing. Zdeněk Trippé, KČP Tábor
Fotografie: Václav Tengl, KČP Tábor