Hlučín 28. 4. 2023

02.05.2023

Dne 28. 4. 2023 v 10 hodin se sešli členové Klubu  Českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava, KČP Opava, Společnost Ludvíka Svobody Ostrava a levicové subjekty u příležitosti 78. výročí osvobození Hlučína na pohřebišti Rudé armády, kde je pochováno přes 3300 padlých Ruských vojáků, kteří padli v Ostravsko – opavské operaci. Všechny přítomné přivítal př. Adámek za MS KR KČP. Ve svém vystoupení připomněl těžké boje, které se odehrály v této oblasti, a to hlavně boje o Hrabyň. Své vystoupení ukončil citátem - "Nikdy nezapomeňte, jak lehce jsme svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velkého úsilí a velkých obětí našeho, a především sovětského lidu jsme ji dobývali zpět" L. Svoboda z knihy Z Buzuku do Prahy. Poté přítomní položili kytice a rozsvítili svíce.

Čest jejich věčné památce.

Jan Gara KČP VS Ostrava