Běh na vrchol Ďáblovky 2022

01.03.2022

Sobotní ráno 26. 2. 2022 slibovalo krásné počasí pro závodníky tradičního, již sedmého ročníku, běhu na vrchol Ďáblovky. I letos uspořádal KČP Vsetín tento závod pro všechny věkové kategorie. Celkem přišlo 27 účastníků, z toho se jich na vrchol Ďáblovky vypravilo 19. Traťový rekord byl letos překonán časem 1minuta 30vteřin. Tento rekord vytvořil David Horký, který obdržel, jako hlavní cenu, elektrický kávovar. Jeho čas je velká výzva pro další běžce v příštím ročníku.

Celkem v dětské kategorii startovalo šest dětí. V kategorii do 10 let byl skvělý Vojta Navrátil, 11 až 15 let byl neúspěšnější Miroslav Hříbek. Ve dvou kategoriích žen, byla nejlepší Ilona Uhříková a Ema Česneková. Startovalo celkem 8 závodnic. Kategorii mužů (2 účastníci), zachraňovali starci nad 66 let. Nejrychleji se dostal do cíle Lubomír Navrátil. Všichni účastníci běhu obdrželi za svůj krásný sportovní výkon věcnou cenu, nejlepší tři perníkovou medaili. Děti byly obdarovány věcnými cenami, celkem dvakrát. Jednou dle výsledků a podruhé za účast v závodě.

Nejen sportovní výkony byly v tento den oceněny. Za dlouholetou práci ve zdravotnictví a především za edukaci dětí, postiženými diabetem prvního typu, převzala Cenu zastupitele města Vsetín z rukou Zdeňka Vejpustka, zastupitele za KSČM, paní Alenka Hoffmannová. Všichni přítomní jí zatleskali a poblahopřáli.

Krásné počasí využili přítomní k opékání špekáčků a zpívání písniček při kytaře, kterou brilantně ovládala Světlana Stodůlková. Poděkování patří všem pořadatelům, kteří se podíleli na zdárném průběhu závodu a to jmenovitě: Alence Hoffmanové za prezenci, Luboši Navrátilovi a Světle Stodůlkové za měření času závodníkům a Iloně Uhříkové za psaní diplomů.