Velikonoční demonstrace za MÍR v Táboře

03.04.2023

V rámci pochodů za mír v ČR se v sobotu 1. dubna 2023 v Táboře uskutečnila mírová demonstrace proti válce na Ukrajině. Přítomní účastníci, mezi kterými byli i zástupci Středočeské krajské rady KČP, nesli české vlajky, transparenty s hesly jako "Ne válce, ano míru" nebo "Tábor stojí mimo válku".

Akci zorganizovala skupina Tábor vlastenců, kteří chtěli vyjádřit podporu ukončení tohoto konfliktu na Ukrajině a podpořit mírové řešení tohoto konfliktu.

Demonstrace se uskutečnila na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka. V úvodu všechny přítomné a zvláště hosty za organizační tým jeho předseda Ing. Zdeněk Trippé. Mezi nimi byli zástupci, kteří se spolupodíleli na přípravě akce a řečníky Vladimíra Vítová, Milan Krajča, Jana Turoňová, Jan Kavan, Levicový klub žen, který zastupovala Květa Šlahúnková,
Matky pro mír, Strážci míru KČP, Marek Adam, Jiří Machač, Josef Skála a další.

Hlavním dokumentem Velikonoční demonstrace za mír byla výzva o touze občanů po míru a o naději na mírové nebe nad hlavou, které přednesla demonstrantům ke schválení přítelkyně Jana Kozáková, předsedkyně Jihočeské krajské rady KČP.

Demonstrace proběhla pokojně a bez incidentů. Účastníci vyjádřili svou podporu mírovému řešení konfliktu a dialogu mezi zúčastněnými stranami. Organizátoři vyjádřili spokojenost s účastí i průběhem akce a poděkovali všem, kteří se připojili a vyjádřili tak touhu a potřebu žít v míru. Uvedli také, že chtějí pokračovat v dalších aktivitách na podporu míru v Evropě, ale i ve světě.

Autor: František Kovář
Foto: Autor 

Fotogalerie: