Uctění památky padlých na Jinecku

10.05.2024

Každoročně probíhají 9. května vzpomínkové akce na památných místech v katastru městyse Jince. I letos proběhly v den, kdy celá naše část společnosti znalá našich dějin slaví příjezd Rudé armády Sovětského svazu, osvobození Prahy a konec války pro většinu obyvatel Československa.

Akci pravidelně organizují komunisté z Jinec a Čenkova ve spolupráci s městyse Jince. I v letošním roce se jí zúčastnili obyvatelé obou obcí. Přítomni byli i členové Klubu českého pohraničí. Za městys Jince byl přítomen zastupitel za KSČM Josef Hála.

Účastníci uctili na hřbitově, na náměstí i na Plešivci památku sovětských vojáků, českých vlastenců, mladé čtyřčlenné rodiny, která celá zahynula při dubnovém bombardování Plzně Američany, českých obětí 1. a 2. světové války i neznámého partyzána, kterého Němci zastřelili těsně před koncem války na Klínku.

Nesmíme zapomínat na smutné události našich dějin.

Miroslav Maršálek, Zastupitel městyse Jince,
Foto: Marie Maršálková