Terezín květen 2024

13.05.2024

V sobotu 4. 5. 2024 se od 10:00 konal tak jako každoročně pietní akt v Terezíně k uctění památky obětí holocaustu.

Akce začala tradičně smutečním pochodem s věnci k památkíkům, následovaly projevy jednotlivých účastníků, hymna, Internacionála. Druhá část aktu se konala na popravišti. I přesto, že je dnes levice haněna, se mnozí nenechali odradit a akce se zúčastnili, za to jim patří velké díky.

Nejvýznamnější projev měla předsedkyně KSČM a vedoucí osobnost kandidátky do EP K. Konečná, nechyběly ale ani projevy předsedkyně LKŽ nebo vystoupení emeritního hejtmana ÚK soudruha Bubeníčka, vedoucího kandidáta naší krajské kandidátky. Na popravišti vystoupil i soudruh Bureš ze Štětí, kandidát do Evropského parlamentu. Kromě historického shrnutí, připomenutí dnešního převracení dějin kdo koho osvobodil se podepisovala i petice za zachování sochy Rudoarmějce v Litoměřicích a účastníci mezi sebou debatovali především o nadcházejících volbách. Akce se zúčastnili všechny okresní výbory v Ústeckém kraji, ale i zahraniční delegace.

I přes výtky některých vůči pořadatelské službě si KČP myslí, že byla akce velmi dobře zvládnuta a tímto pořadatelům děkujeme. Jen nás mrzelo, že nebyl přítomen orchestr, ale reproduktory ho nahradily více než dostatečně.

Své zastoupení měl i Klub českého pohraničí (KČP), respektive Ústecká krajská rada KČP, za nějž se akce zúčastnili její členové Ondřej Vašata z Teplic a Marie Hanischová z Mostu. K vidění byly i 2 prapory, a to OR KČP Teplice a OR KČP Most.

KČP se těší opět na spolupráci s KSČM nejen při této akci.

S pozdravem Ondřej Vašata, předseda OR KČP Teplice.

FOTOGALERIE: