SVÁTEK DNE VÍTĚZSTVÍ V JIHOČESKÉ SOBĚSLAVI

14.05.2024

Každoročně probíhají 8. nebo 9. května vzpomínkové akce na památných místech jihočeského města Soběslav. Také letos 8. května na státní svátek, proběhly o den dříve, kdy celá naše vzdělaná část společnosti, znalá našich objektivních dějin, slaví příjezd Rudé armády Sovětského svazu, osvobození Prahy a konec války pro většinu obyvatel Československa 9. května.

Akci pravidelně organizují komunisté ze Soběslavi. Maximálně jsou jim nápomocni místní členové KČP, zejména přítelkyně Květa Ryšavá, Marie Čížková, Věra Marková a další. Všichni společně se vzorně starají o hroby rudoarmějců na městském hřbitově a také o hrob zavražděných vězňů z transportu smrti. Letos se pietního aktu společně s nimi opět účastnila delegace KSČM z Tábora, kterou vedl soudruh Mgr. Marek Adam, místopředseda Jihočeského KV KSČM a člen VV OV KSČM v Táboře, vedoucí Sekce strážců míru KČP z Tábora. Přítomen byl také přítel Ing. Zdeněk Trippé, člen Národní rady KČP a předseda OR KČP Dr. Edvarda Beneše Táborsko s přítelkyní Světlanou Šatnou, členkou KČP z Tábora. Radost všem udělala dobrá účast našich sympatizantů a podporovatelů ze Soběslavi. Za vlastence z Tábora byl přítomen pan Zdeněk Navrátil.

Nikdo nebude zapomenut, nic nebude zapomenuto!

Autor a foto: Zdeněk Trippé
KČP Dr. Edvarda Beneše Táborsko