Propaganda a strach v Česku

28.01.2022

Nedá mi to nereagovat na zcela jednostrannou propagandu, která panuje v naší republice. Mám pocit, že země ve které žiju stále více ztrácí svobodu a trvale omílaná demokracie je již dávno napadena, aniž si to uvědomujeme. Připadá mi, že žijeme v nové bublinové realitě, která nás stále více pohlcuje duchem nenávisti a snahou možnosti jít do války. Nemohu říct, že by to bylo zcela neočekávané, neboť počet rozporů nahromaděných ve světě je obrovský.

Barevnost slova, neuvěřitelný arzenál možností práce se slovem a pravdou, významem kontextu, k tomu správné video, nebo fotografie, případně vystoupení kdejakého odborníka v médiích a vše se dá do pohybu. Náhle je zde poptávka, lidé jsou zahlceni balastem, který se nevědomky a pomalu usídluje v myslích nás všech. Proč si ověřovat pravdivé informace, když to stále do nekonečna opakují v televizi, rádiu, čte se to na zprofanovaných webech, které slouží cizím státům. Pak se nemyslitelné stává realitou a lidé se podřizují rozhodnutím.

Každá informace má svou cílovou skupinu a každý z nás, má své slabé místo. A tak tyto, jakoby informace, nevědomky přijímáme a začínáme si vytvářet svou bublinu, ve které je nám dobře a ve které nevnímáme, že je to vlastně manipulace. Ať vzdělanci, či hlupáci, tato propaganda pohlcuje všechny a strach už jen dokoná to, co správně cílená informace započala.

Již dávno není pravdou, že vše je krásné tak, jak za našeho mládí. Svět se změnil a na scénu vstoupili noví hráči, kteří chtějí změnit základní, doposud nám známé, souvislosti v životě lidí na celém světě. Neochvějnost nově se rodící technologické společnosti a bezbřehé svobody, způsobuje dojem neporazitelnosti, kterou vytváří "silná" západní civilizace, v čele s USA. Svět se rázem rozdělil a cílená proti ruská propaganda vše doplňuje.

V Čechách se podařilo poměrně úspěšně zpochybnit hodnoty společnosti a morálky, posunout postoje vůči určitým skupinám lidí. Stát selhává, možná i proto, že se na tom vědomě podílí mnoho lidí, kteří nejsou vlastenci a nectí naše národní hodnoty. Zůstává jen otázka! Jakou cenu budeme muset všichni zaplatit za vlastní naivitu? Již dnes jsou z nás pokusní králíci tolikrát omílané politické hry západu a jeho přisluhovačů, která se hraje spolu s kulisami strachu pod jediným názvem. Propaganda!

Autor: František Kovář