Před generálním štábem AČR

31.01.2022

V sobotu 29. ledna na Vítězném náměstí, před budovou Generálního štábu Armády ČR v Praze, se konalo protiválečné setkání. Uspořádalo jej České mírové hnutí za účasti dalších spolků. Přítomni byli i policisté, kteří na pokojný průběh akce dohlíželi.

V úvodu setkání předseda Českého mírového hnutí Milan Krajčo mimo jiné řekl: "Je hanbou a skandální, že takovéto síly nyní nalézají podporu i u nejvyšších míst v České republice". Zdůraznil, že se vše děje v souvislosti s našim členství v NATO, které se připravuje na novou expanzi na východ a doložil to ještě informací o přesunech dalších vojenských jednotek, letadel a lodí NATO do východní Evropy.

Účastníci KČP ze Středočeského kraje se v plné míře připojili k odmítnutí vývozu munice a jakýkoliv zbraní a lidí na Ukrajinu a k rozdmychávání protiruské hysterie, v souvislosti s děním na ukrajinsko-ruské hranici.

Autor: František Kovář Stč. KR KČP
Foto: Autor