Postoloprty 2022 ... Mnichovská dohoda – zrada

01.10.2022

V Postoloprtech, dne 27.9. 2022 u pomníčku, proběhla akce s názvem "Již nikdy Mnichov" s podtitulem " připomenutí si 84. výročí zrady".

Na úvod akce proběhla v Základní umělecké škole malá kulturní akce a následně se účastníci přesunuli do areálu Městského bazénu k pomníčku.

Marie Hanischová, předsedkyně Ústecké krajské rady Klubu českého pohraničí, přivítala všechny přítomné. Následovala státní hymna a položení květin. Jiří Pokorný, zástupce Středočeské krajské rady Klubu českého pohraničí přednesl hlavní projev, ve kterém se zmínil i o vzájemné spolupráci obou krajů. Hlavní část projevu byla zaměřena na úroveň naší zahraniční politiky, jako klíčového nástroje k hledání reálných spojenců a životaschopných aliancí. K otázce Mnichova 1938 bylo napsáno v Česku nepočítaně knih, ať už historických či politologických. Sebevědomý národ a tím Češi přece chtějí být a proto by tedy měl být schopen dějinné sebereflexe, alespoň mezi naší politickou a intelektuální elitou. Druhým řečníkem byl Pavel Rejf, člen Pražské rady Klubu českého pohraničí, který ve svém příspěvku hovořil o dnešní celospolečenské a ekonomické krizi.

Autor: František Kovář Stč. KR KČP
Foto: Autor