Pohár KČP se stěhuje z Prahy do Středočeského kraje

11.12.2023

Obec Hvozdec na Berounsku již několik období vede jako starosta Zdeněk Mottl (KSČM). Je příznivcem šachu a akcí pro mládež. My ho známe jako aktivního člena Klubu českého pohraničí, a tak jsme nebyli překvapeni, že se po úspěšném jarním turnaji v královské hře rozhodl uspořádat ve spolupráci s Pionýrskou skupinou Jince další. Tím byl v sobotu 25. listopadu Turnaj šachových nadějí o putovní pohár Středočeské krajské rady KČP plk. Ing. Jiřího Vrzala.

Od roku 2019 opatroval tuto trofej Jakub Ocelák, reprezentující tehdy oddíl Unichess Praha. Ten se již kvůli věku nemůže těchto mládežnických soutěží účastnil. Opatření proti covidu mu nedovolila obhajobu jeho vítezství v předešlých letech.

Letošním vítězem se stal Antonín Mezera z Pionýrské skupiny Jince a ŠK TJ Jince. Pohár se tak vrací do působnosti krajské rady, která ho pořadatelům věnovala.

Na druhém místě skončil Adam Budoš ze ŠK Příbram-Baník a třetí místo obsadil oddílový kolega vítěze Jan Krajča. Nejmladším účastníkem byl Tony Doležal z výpravy ZŠ Trnka Dobříš.

Starosta vytvořil pro soutěžící i doprovody velmi příznivé podmínky. Po odborné stránce řídil turnaj rozhodčí ze ŠO TJ Jince, rovněž člen KČP.

Akce byla velmi dobrým příkladem úspěšných kontaktů Klubu českého pohraničí nejen s dětmi, ale zejména s jejich rodiči, prarodiči, vedoucími a trenéry, což pomáhá mládeži v jejich výkonnostním růstu a zpestřením jejich volného času a Klubu v propagaci a rozvoji kontaktů se širokou veřejností.

Miroslav Maršálek, člen NR za Středočeský kraj
Foto: autor