PODZIMNÍ DEN EDVARDA BENEŠE

04.09.2023

Klub českého pohraničí byl táborskou Sekcí strážců míru společně se sympatizanty od Tábora vlastenců účasten na pietě u příležitosti 75. výročí úmrtí prezidenta Edvarda Beneše. Pietu pořádal v pátek dne 1. září 2023 od 11 hodin Městský úřad Sezimovo Ústí za účasti delegací Kanceláře prezidenta republiky, Hradní stráže a Hudby hradní stráže, Úřadu vlády ČR, Společnosti Edvarda Beneše, některých politických stran a spolků.

Kytici se stuhami Klubu českého pohraničí, KSČM, volebního uskupení krajských voleb My, lidé a Tábora vlastenců a textem Věrni zůstaneme, položila delegace klubu v čele s předsedou Okresní rady KČP Táborsko, Dr. Edvarda Beneše.

Po skončení piety u hrobky Hany a Edvarda Benešových, následném pořízení památečných fotografií, delegace klubu využila skvělé příležitosti Dne otevřených dveří a prohlédla si celý areál Úřadu vlády ČR s krásným parkem, navštívila Vilu Hany a Edvarda Benešových, kterou nyní spravuje Úřad vlády ČR. V tento den bylo mimořádně povoleno fotit i uvnitř a tak se pořídily fotografie z návštěvy i uvnitř vily, za což jsme Úřadu vlády ČR velmi vděčni. Také jsme pořídili zápis do knihy návštěv ve vile a všichni jsme se do knihy podepsali. Při zpáteční cestě jsme se ještě prošli parkem Památníku Dr. Edvarda Beneše a pořídili jsme společné fotografie na soutoku Lužnice a Kozského potoka v Sezimově Ústí. Při procházce jsme procítili silný vlastenecký zážitek, při kterém jsme byli přímo nabiti pozitivní energií. Při pohledu z dálky na hrobku pana prezidenta Edvarda Beneše zaznělo z úst skupiny vlastenců: "Pane prezidente, My Vás nedáme, budeme za Vámi stát do posledního okamžiku a nedovolíme zrušit Dekrety prezidenta republiky."

Edvard Beneš se zasloužil o stát.

Autor a foto: Zdeněk Trippé, KČP Tábor