Poděkování Předsedy NR KČP

31.01.2022

PODĚKOVÁNÍ PŘEDSEDY NÁRODNÍ RADY KČP ZA ÚČAST NA PROTESTU PROTI ZBROJNÍM DODÁVKÁM NA UKRAJINU

Vážené přítelkyně a vážení přátelé,
členové Klubu českého pohraničí a naši příznivci,

Klub českého pohraničí, z.s. byl v sobotu 29.ledna 2022 účasten Protestu proti zbrojním dodávkám na Ukrajinu a proválečné politice vlády a NATO, pořádaném Českým mírovým hnutím za podpory dalších organizací, v hlavním městě Praze. Protest, jak víte z pozvánky a z médií, byl uskutečněn před budovou Generálního štábu Armády České republiky na Vítězném náměstí.

Při tak významné protiválečné akci jsme nemohli stát stranou a aktivně jsme se do účasti na protestu zapojili. Vyjadřuji své osobní poděkování přítomným členům KČP od Pražské a Středočeské rady KČP. Vážím si účasti všech z Vás přítomných, ale obzvlášť chci ocenit obětavost a společenskou angažovanost ve věci míru u našich nejstarších účastníků, Anny Křížové, Jaromíra Michala, Anny Doušové, Jiří Pokorného a dalších. Někteří z nich se dostavili i přes své značné zdravotní omezení za pomocí francouzských holí. Odhaduji, že naši lidé, účastníci protestu, tvořili dobrou pětinu až čtvrtinu protestujících, což považuji za úspěch. Jsem informován, že mnohé naše členy odradily velmi nepříznivé meteorologické podmínky, jinak by se také dostavili na protest.

Velmi si vážím účasti přítele Milana Havlíčka, který se dostavil s rudou vlajkou vítězství nad německým nacismem a s transparenty na těle s textem Nechceme válku, nechceme NATO.

Sám osobně jsem se nemohl protestu ze zdravotních důvodů účastnit, byl jsem v tu dobu na plánovaném termínu očkování proti Covidu-19. Původně jsem chtěl na protestu osobně přečíst náš, klubový text protestu, který jsme zpracovali a zveřejnili předem. Kvůli informačnímu šumu nikdo z našich přítomných členů klubu náš protest nepřečetl. O to více oceňuji všechna vystoupení řečníků na protestu, souhlasím s jejich názory a postoji a cením si osobní angažovanosti soudruha Milana Krajči, předsedy Českého mírového hnutí a místopředsedy ÚV KSČM.

Klub českého pohraničí bude ve věci ochrany míru a bezpečnosti ČR s Českým mírovým hnutím vytrvale spolupracovat. Už příští sobotu, 5. 2. 2022 v Jihlavě, opět podpoříme protest Českého mírového hnutí a KSČM.

Podporovatelé válek
Neprojdou!