Pietní akt v Postoloprtech 2023

11.10.2023

Dne 6.10. se konal pietní akt v Postoloprtech " JIŽ NIKDY MNICHOV". Jako každý rok se konalo v 10. hodin setkání v ZUŠ Postoloprty, kde bylo krásné kulturní vystoupení žáků ZUŠ. Předali jsme odměnu knihu, kalendář a menší finanční příspěvek paní ředitelce s poděkováním za jejích vystoupení. Poté jsme se přesunuli k pomníku. Zde bylo zahájení (předsedkyně Marie Hanischová), hymna ČR (Pavel Rejf). Následovalo položení květin. Hlavní projev měl př. Jiří Pokorný, jako vždy velice dobře propracovaný. Jeho znění lze poslechnout na Facebooku. Projev doplnil ještě Pavel Rejf. Nakonec zazněl chorál "KDOŽ SÚ BOŽÍ BOJOVNÍCI". Účast cca 25 účastníků včetně místopředsedy NR KČP Václava Větrovce a bývalého poslance a senátora Josefa Šenfelda. Posezením u společného oběda části účastníků byla akce zakončená.

Marie Hanischová