Pietní akt v Duchcově

07.02.2022

První letošní akce, na které se podílela svou účastí okresní rada KČP Teplice, byl pietní akt v Duchcově k uctění památky 4 zastřelených dělníků československými četníky (3 zemřeli hned na místě, jeden pak v nemocnici téhož dne). Ti protestovali proti masivnímu propouštění a rostoucí hospodářské krizi.

Letos jsme si tedy připomněli 91 let let od této tragické události, při kterém jsme nejen ztratili mladé pracující dělníky, ale také 4 Čechy.

Na akci kromě té teplické okresní rady, byli přítomni i zástupci z děčínské či mostecké okresní rady KČP. Za NR KČP položila kytici i její místopředsedkyně soudružka přítelkyně Marie Hanischová.

Velké díky patří i členům a členkám KSČM z Teplic, Duchcova, Litvínova, Újezdečku, Dubí, Děčína, Litoměřic či Ústí nad Labem. Na akci byli také přítomni členové ČSBS a členky LKŽ, ti také vzdali hold padlým dělníkům.

Doufáme, že se akce uskuteční i příští rok a nadále si ji budeme připomínat.

S pozdravem Ondřej Vašata, předseda okresní rady KČP v Teplicích.