Pietní akt u hrobu velitele paraskupiny WOLFRAM pplk.. Josefa Otiska v Brně

23.02.2019

V sobotu 12. ledna letošního roku se v 10.00 hodin zúčastnili členové OR KČP Břeclav JUDr. Baťka Jaroslav, Lyčka Valtr a předseda OV ČSBS Břeclav Mgr. Vaněk Václav, v Brně - Líšni u hrobu pplk.. Josefa Otisky pietního aktu k uctění památky bývalého velitele paraskupiny Wolfram, která bojovala proti fašistům v prostoru Brněnska a Vysočiny. Tento pietní akt byl organizován ředitelem Krajského vojenského velitelství Ostrava plk. Ing. Hrabce Jaroslava a Klubem výsadkových veteránů Kubiše Jana. Rovněž za účasti některých členů rodiny velitele paraskupiny, vojenské hudby, jednotky Aktivních záloh armády ČR, dalších vojenských a policejních veteránů. Členům OR KČP Břeclav a ČSBS Břeclav bylo velkou ctí stát v čestné stráži u hrobu tohoto hrdiny pod našimi prapory Klubu českého pohraničí.

JUDr. Baťka Jaroslav
předseda OR KČP Břeclav