Odešel kamarád, vlastenec, komunista Václav Kuchta

09.04.2021

V brzkých ranních hodinách na Velký pátek 2. dubna odešel náhle ve věku 78 let místopředseda Středočeské krajské rady KČP, předseda Ústřední kontrolní komise Společnosti Ludvíka Svobody, člen Okresního výboru KSČM a několika odborných komisí ÚV KSČM, dlouholetý předseda Ústřední kontrolní komise KČP, hospodář NR KČP a předseda Středočeské krajské organizace Sdružení tělovýchovných jednot a sportovních klubů při České unie sportu a bývalý předseda Okresního výboru KSČM Praha-východ, věrný druh a přítel Václav Kuchta z Klecan.

Měl rád pracovité lidi. Uměl vždy přiložit ruku k dílu a pomoci potřebným. Neměl rád, když se zbytečně z něčeho dělala věda. Svou přímostí byl vždy nebezpečný hlupákům.

Byl kritický i ke svým nejbližším přátelům, ale vždy držel partu, ať se svými spolužáky z pedagogické školy, funkcionáři vlasteneckých organizací, sportovci. Organizoval mnohá setkání přátel, vlastenců, spolupracovníků. Vždy držel slovo.

Účastnil se všech vlasteneckých akcí nejen ve Středočeském kraji, ale po celé republice. Byl nositelem slovanské myšlenky a především přátelství s národy Ruska a bývalého Sovětského svazu. Měl mnoho přátel na Slovensku, především v Bratislavě, kam rád i v posledním období jezdil. Mnoho osobností znal ještě z doby, kdy byl v mládí významným funkcionářem ČSM a SSM.

Jeho nečekaný odchod zasáhl všechny kolem něj. Slzy se derou do očí za dobrým kamarádem. Upřímnou soustrast posíláme rodině našeho soudruha.

Václave, budeš nám chybět!

Čest Tvojí památce!

Za všechny kamarády a Stč. KČP Dr. Milan Havlíček a František Kovář