Neměli by si nechat své občany jako ....

09.04.2021

Žijeme již druhým rokem ve velmi nepříjemné době. Zákeřný virus Covid 19 postihl u nás statisíce občanů a přes 20 tisíc jich již zemřelo. Ve světě jdou tato čísla do milionů. Většina našich spoluobčanů se snaží všechna vládní doporučení a nařízení dodržovat. Jsou ale i tací, kteří jsou sobečtí a na ostatních jim nezáleží a všechna opatření ignorují. Svou neohleduplností nebezpečný virus roznáší na ostatní. Ten napadá již nejen staré lidi, ale i střední věkové skupiny a děti.

Dokážeme si vůbec představit jakou sílu má? Testují se tisíce lidí, tisíce jsou již naočkované. Přesto je to všechno málo, vakcíny chybí. Premiér naší vlády a prezident republiky se snaží pomoci. Zajišťují vakcínu i z Ruska a Číny. Řada občanů nedokáže pochopit, proč je v opozici stále tak velká nenávist proti ruské vakcíně Sputník V, když i prezident Svazu pacientů Luboš Olejár se v televizi NOVA vyjádřil tím způsobem, že připomněl léta, kdy celé generace byly proočkovány sovětskými vakcínami a tím zmizela řada nemocí.

Opozici asi vůbec nejde o zdraví občanů ČR, záleží ji víc na předvolební kampani, na prezentaci v mediích a ta jsou velice vstřícná. Dle průzkumu 11% obyvatel má o ruskou vakcínu zájem. Takže, co si máme myslet o těch, kteří do této nebezpečné situace, kde se jedná o zdraví lidí, zatahují politiku, nenávist a finance.

Jiřina Matoušková

OR KČP Mladá Boleslav