Memoriál – Veterán Pohraniční stráže – Ostrava

31.08.2022

V sobotu 27. srpna 2022 za proměnlivého počasí se na střelnici Skalka v Porubě uskutečnil 1. ročník střelecké soutěže Memoriál - Veterán Pohraniční stráže Ostrava. Soutěž připravil Klub českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava, Společnost Ludvíka Svobody Ostrava a Ostravští veteráni Pohraniční stráže. Soutěžící soutěžili ve dvou disciplinách a to střelba samopalem SA 58 na 50m na nekrytě ležící postavu a pistoli na 15 m na pistolový terč. V každé disciplíně stříleli soutěžící 6 ranami s 1 nástřelem. Na začátku soutěže byli soutěžící poučeni řídicím střelby př. Josefem Graňákem o dodržování bezpečnostních opatření při střelbě a manipulaci se zbraní a chování na střelnici. Poté započala střelecká soutěž. Veteráni předvedli neuvěřitelné střelecké výkony. Po ukončení všech střeleckých disciplín byly sečteny všechny výsledky hlavním rozhodčím př. Františkem Marešem a ředitelem soutěže. Mezi tím se veteráni dosyta občerstvili. Vyhodnocení bylo provedeno v prostoru střelnice před prapory klubu. Ředitel soutěže poděkoval všem účastníkům za příkladné výkony v soutěži a za dodržení bezpečnosti na střelnici. Poděkoval sponzorům za ceny do soutěže a týmu v zákulisí př. Miroslavě Tiché a Eduardu Niedobovi. Všichni střelci a organizátoři dostali pamětní listy 1. ročníku střelecké soutěže Memoriál - Veterán Pohraniční stráže Ostrava a knihu - životopis Ludvíka Svobody. Hlavní ceny a to poháry, diplom a knihu Ludvíka Svobody předal př. Aleš Zedník. Na 3. místě skončil př. Josef Grobelný s počtem 99 bodů. Na 2. místě př. Vlastimil Dokoupil s počtem 101 bodů. 1. ročník střelecké soutěže Memoriál - Veterán Pohraniční stráže Ostrava vyhrál s počtem 107 bodů př. Jan Gara. Soutěž se vydařila a už se připravuje 2. ročník na srpen roku 2023.

Jan Gara - KČP VS Ostrava, SLS Ostrava