Máme zapomenout

09.06.2022

Už dávno jsem přišel o veškeré ideály a stále více věřím, že kam moje paměť sahá, byli v politice vždy lidé, kteří s postupem času bojovali hlavně za svoje zájmy a potřeby země i národa se dostávaly na druhou kolej. Snad se i mýlím, ale současné dění v naší zemi mě stále více od veškerých ideálů vzdaluje.

V pátek 3. června 2022 na tiskové konferenci v Řezně před začátkem sudetoněmeckého sjezdu nejvyšší představitel sudetských Němců Bernd Posselt prohlásil, že nadcházející české předsednictví v Evropské unii se může plně spolehnout na podporu Sudetoněmeckého Krajanského sdružení. Ve svém vystoupení také zdůraznil: "Máme plno očekávání a já vím, že český premiér Petr Fiala je přesvědčený Evropan."

Je hanbou této společnosti, že se v ní objevují lidé, nevyjímaje naše přední státní činitele, kteří zneužívají výsledků druhé světové války, zkreslují daná fakta, zneužívají úlohu Rudé armády a jejího největšího podílu na osvobození Československa, a to hlavně v souvislosti s dnešním ukrajinsko - ruským konfliktem. A tak podle naší vlády a jejích přisluhovačů, zapomeňme, že během šestileté nacistické nadvlády zahynulo kolem 320 až 350 tisíc obyvatel Československa. "Vždyť se vlastně nic nestalo". Češi a sudetští Němci již urazili dlouhou cestu, tak proč také neumožnit svazu Krajanského sdružení uspořádání Sudetoněmeckého sjezdu v Čechách na pozvání některého českého města.

Kam až je dnešní vládnoucí moc ochotna zajít? Vyžadovat po dnešních politicích nějaké logické myšlení a neignorovat fakta, to je přežitek a do dnešní vládnoucí mocenské strukturální mašinérie se nehodí. Vždyť své ambice již mají naplněné, a to být středem pozorností západu. Přitom vytváří slepé uličky, ve kterých máme zapomenout a které nás vedou do propasti! Ve skutečnosti přestáváme být sami sebou a stáváme se vazaly ve vlastní zemi. Nepochybně při vytváření této politiky našli mnozí mocní spřízněné publikum. Ostatně Bernd Posselt je toho důkazem.

Autor: František Kovář Stč. KR KČP