Hroznětín 2022

29.11.2022

Dne 26. 11. 2022 se uskutečnila každoroční vzpomínková akce, kde jsme si připomněli 127. výročí narození armádního generála Ludvíka Svobody. Bývalého velitele 1. československého armádního sboru v SSSR, trojnásobného hrdiny ČSSR a v létech 1968-1975 prezidenta Československé republiky. Této významné akce se zúčastnili i členové Městské organizace KČP Václava Soukupa Ostrava, pobočka Společnosti Ludvíka Svobody Ostrava a sekce OSH Ostrava. Program začal nástupem vlajkonošů veteránů Pohraniční stráže. Následoval přelet vrtulníku. Po odeznění České a Slovenské hymny jednotlivé delegace položily kytice a věnce k Pamětnímu kameni. Po pronesení pozdravných projevů skončila akce troubením Večerky k uctění památky všech vojáků, kteří bojovali ve 2. světové válce. Po ukončení akce, byl před pomníkem armádního generála Ludvíka Svobody propůjčen řád *LIPOVÝ KŘÍŽ*př. Niedobovi a Pamětní medaile Moravskoslezského kraje KČP př. Zbínovi které předal místopředseda MěO KČP Václava Soukupa Ostrava př. Nekvapil. Poté př. Zbín předal jménem NR KČP medaili 1. stupně Za rozvoj KČP př. Niedobové. Všem oceněným gratulujeme.

MěR KČP sekce OSH Ladislav Nekvapil, Eduard Niedoba