Den vítězství 8.5. 2019 v Mnichu

Vážení čtenáři,

Okresní rada KČP Táborsko, čestného jména Dr. Edvarda Beneše, prezidenta, budovatele Československa, rozhodla zařadit oslavy Dne vítězství v partyzánské obci Mnich v letošním roce do svého plánu práce.

Oslav se účastnila delegace klubu v čele s předsedou a po dvou členech z Tábora a ze Soběslavi. Připravili jsme pěknou kytici se stuhami a vzali jsme sebou náš klubový prapor se všemi stuhami. Čestného poslání praporečníka se jako vždy vzorně zhostil náš jednatel klubu, přítel Pavel Čížek ze Soběslavi. Doprovázela ho jeho maminka, členka klubu ze Soběslavi, přítelkyně Marie Čížková.

Podařilo se nám umístit delegaci na čelo pochodu společně s přáteli z Městské rady KČP Nová Bystřice a přáteli z Jindřichova Hradce. Před zahájením pochodu jsme se pozdravili s mnoha našimi přáteli, předně se s. Alenou Nohavovou, předsedkyni Jihočeského KV KSČM.

Kolem naší delegace se živě zajímal o náš prapor kluk z Nové Včelnice, který se představil jako skaut oddílu z Nové Včelnice. Byl tam sám se svým praporem a tak jsme ho pozvali k pochodu s námi, což rád přijal. O vše se živě zajímal a uznával úlohu Rudé armády při osvobození Československa. Umožnili jsme mu aby stál čestnou stráž před pomníkem hned vedle našeho praporečníka a za to nám byl vděčný. Slíbili jsme mu, že bychom rádi s jejich skautským oddílem navázali spolupráci, což s povděkem přijal. Společně s přítelem Lubošem Bártů z Tábora jsme na začátku aktu jako první ze všech delegací, položili k pomníku klubovou kytici se stuhami.

Účastníci aktu, který byl velmi dobře připraven a proveden, ve velkém počtu pozorně vyslechli všechny řečníky a vydrželi na něm až do konce. Vše dokumentují přiložené fotografie.

Věčná sláva hrdinům padlým za svobodu Československa.

Sláva Rudé armádě, naší osvoboditelce.

Ing. Zdeněk Trippé
předseda