Český mírový pochod Ostrava.

13.03.2023

Dne 11. března 2023 v 17 hodin se na Masarykově náměstí v Ostravě uskutečnil Český pochod za mír, bez politiků, bez pódia a jenom občané Ostravy. Pochodu se zúčastnilo kolem 150 občanů Ostravy a také členové Klubu českého pohraničí Václava Soukupa Ostrava. Občané Ostravy si přinesli vlastní transparenty a České a Slezské vlajky. Pochod za mír započal pochodem po náměstí a přesunem před budovu České televize Ostrava. Zde byly provolávány hesla za mír, ukončení válek ve světě, odchod vojáků USA domů, demisi vlády, vyzvali ČT, aby vysílala pravdu a ne lži a na závěr byla zazpívána Československá hymna. Následně pochod prošel Ostravou až na náměstí před obchodní Centrum Nová Karolína, kde akce skončila.