Běh na vrchol Ďáblovky 2023

01.03.2023

Sobotní ráno 25.února 2023 bylo mrazivé a větrné, doslova nepříjemné počasí. Před polednem se ještě přidalo sněžení. Přesto se ale sportovní akce Běh na vrchol Ďáblovky pořádané Klubem Českého pohraničí Vsetín účastnilo 30 příznivců sportovního ducha.

Tak, jako každý rok byli závodníci i v nejmladší dětské kategorie do 10 let. Vítězem byl Vojtěch Navrátil s časem 3 minuty. Druhý doběhl Tomáš Vejpustek za 4,20 min., třetí byl Jaromir Václavik s časem 4,56 min. V kategorii 11 až 15 let byl nejlepší Zdeněk Vejpustek časem 2,34 min., druhý Lukáš Balda s časem 2,44 min. Nejrychlejší čas v kategorii MUŽI 41 až 60 let letos zaběhl Ondřej Navrátil časem 1,43 min., druhý byl Zdeněk Vejpustek junior a jeho čas 2,39 min. V kategorii MUŽI 69 až 70 byl nejlepší m Vojtěch Zemánek časem 6,20 min. Ženskou kategorii letos zachraňovaly tři ženy. Ve své seniorské kategorii byla první Světla Stodůlková časem 8,40 min. V další kategorii mladší seniorky byla první Jarmila Bartošová časem 5,20min., druhá byla Milada Zemánková časem 9,8 min. Nejstarší kategorii MUŽI nad 70 let vyhrál Luboš Navrátil za 5,17 min., druhý byl Jan Hajzler časem 7,40 min.

Všichni závodníci obdrželi krásné ceny z rukou předsedy Klubu Českého pohraničí Zdeňka Vejpustka st. Navíc všichni zúčastnění si mohli pochutnat na připravených dobrotách z pekárny Střelná i opéci si špekáček na připraveném ohništi.

I přes dopolední nepřízeň počasí dopoledne, se konečně na vyhodnocování závodníků rozzářilo i sluníčko. Je vidět, že pořadatelé nic nezanedbali.

Za přípravu 8.závodu a průběh musím poděkovat organizátorům závodu a to jmenovitě: Alence Hoffmannové, Světle Stodůlkové, Luboši Navrátilovi a dalším, kteří přispěli k příjemné atmosféře závodu.