31. setkání pod Blaníkem

02.07.2023

V sobotu 1. července proběhlo u parkoviště nad Louňovicemi tradiční setkání pod Blaníkem. Hlavním organizátorem byl Okresní výbor KSČM v Benešově v čele s předsedkyní OV Marií Krejčovou. Mezi hosty byla řada významných osobností Komunistické strany Čech a Moravy, Klubu českého pohraničí (KČP), Levicových klubů žen (LKŽ), odborů a dalších organizací.

Mezi těmi, kteří na 31. setkání pod bájnou horou promluvili, byli například místopředseda ÚV KSČM Milan Krajča, předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska Stanislav Grospič, předseda Středočeské krajské rady KČP plk. Jiřího Vrzala František Kovář, předsedkyně středočeských LKŽ Alena Grospičová a další hosté.

V provozu zde byl i stánek Klubu českého pohraničí a Hraničáře, kde bylo možné získat různé předměty s vlasteneckou tématikou. Filip Šimek z Kladna připravil spolu s Pionýrskou skupinou Jince šachový koutek. K dispozici byly i kroniky, které podrobně dokumentovaly dlouhou tradici přátelského setkávání na úpatí hory Blaník.

Miroslav Maršálek, člen NR KČP za Středočeský kraj

Foto: autor a Marie Maršálková