30. 4. 2023 Ostrava

04.05.2023

Dnes 30. 4. 2023 si připomínáme 78. výročí osvobození Ostravy. U památníku Rudé armády v Komenském sadu v Ostravě v 10 hodin se sešli občané Ostravy, členové KČP Václava Soukupa Ostrava, Společnosti Ludvíka Svobody Ostrava, Ostravští veteráni PS Ostrava, veteráni Policie, Národní domobrana, KSČM a další levicové organizace a uctili památku padlých vojáků Rudé armády, 1. československé samostatné tankové brigády v SSSR a občanů Ostravy při osvobozování Ostravy položením kytic a zazpívali hromadně hymny. Ostraváci nezapomínají, kdo přinesl největší oběti při osvobozování naší vlasti od fašismu. Poté se všichni přesunuli hromadně v průvodu k pomníku Osvobození - tanku 051 a památníku Miloše Sýkory, který zachránil Ostravský most přes řeku Ostravici i zde uctili památku kyticemi a tichou vzpomínkou.

Čest jejich památce. Občané Ostravy na Vás nikdy nezapomenou.

Jan Gara KČP Václava Soukupa Ostrava