Zlínský kraj


Zlínský kraj - aktuality

Jako každoročně ve dnech výročí Slovenského národního povstání se i letos, 25. srpna 2022 se konal pietní akt k 78. výročí u Památníku 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky v Makově na hranicích mezi Českou a Slovenskou republikou.

V předvečer 1. máje 30.4. 2022 uspořádal KČP Vsetín, zábavné odpoledne pro naše mladé a dříve narozené spoluobčany.

Dne 10. května 2022 proběhl již 18. ročník střelecké soutěže - tzv. Májová cena. Zapojilo se do ní 15 žáků i žákyň naší školy. Žáci stříleli ze vzduchovky a to na vzdálenost 10 metrů vleže 3+10 ran.

Tak jako každý rok, tak i letos se členové KČP Vsetín účastnili pietních aktů 22.4. 2022 u místa tragického skonu Bohumila Hýla ve vsetínském parku, 23.4. v Juříčkově mlýně, kde byla bestiálně zavražděna celá rodina mlynáře a Prlově kde jsme položili věnec k pomníku zavražděným občanům Prlova.

Oblastní rada KČP Morkopvice - Osičany tradičně připravila dne 29.4. t.r.pietní akt u pomníku Partyzánské skupiny Olga v Chřibech u rozcestníku Bunč, při kterém jsme si připoměli hrdinství partyzánské skupiny a také osvobození ČSR Rudou armádou od fašismu.

V sobotním dopoledni 26.3. 2022 se tři členové K.R. KČP Zlínského kraje, Zdeněk Vejpustek, Karel Škrla a Jaroslav Matůš, zúčastnily pietního aktu, položení věnce ve tvaru srdce k památníku dvou sovětských radistek a to: Naděžda Dimitrijevna Kolbinová a Janina Česlavovna Dunajskaja., které byli zastřeleny ve Foukalově vile na Žabárně u Fryštáku....

Sobotní ráno 26. 2. 2022 slibovalo krásné počasí pro závodníky tradičního, již sedmého ročníku, běhu na vrchol Ďáblovky. I letos uspořádal KČP Vsetín tento závod pro všechny věkové kategorie. Celkem přišlo 27 účastníků, z toho se jich na vrchol Ďáblovky vypravilo 19. Traťový rekord byl letos překonán časem 1minuta 30vteřin. Tento rekord vytvořil...

Sobotní demonstrace 5.2. 2022 za mír v Jihlavě, kterou svolal OV KSČM se vydařila. Přijelo ji podpořit na 150 lidí. Symbolicky začala za pět minut dvanáct. Je opravdu poslední možnost, zapojit se do probuzení národa a zabránit válečným pokusům na Ukrajině. Je špatné posílat zbraně na území, kde už je napětí velké.