Jihomoravský kraj


Z činnosti KČP v Jihomoravském kraji:

dne 9. května 2021, si připomene krásné životní jubileum 92. let, náš čestný předsedy Mě KČP Jemnice, bývalý příslušník pohraniční stráže, major Zdeněk ROLÍNEK, nositel státního vyznamenání, " Za vynikající práci, Vlasteneckého řádu KČP, Řádu přátelství," a řady dalších vyznamenání a ocenění.

Dne 27. února 2020, na jednání OR KČP, ve Znojmě požádal přítel Rudolf Zbín, místopředsedu NR KČP přítele Miroslava Vlašína, aby na nastávajícím jednání NR KČP, předal jeho jménem a jménem bývalých kolegů PS a členů KČP v Jemnici, pamětní list, k životnímu jubileu u příležitosti 85. narozenin příteli-plk. PS v.v. RSDr. Milanovi Richterovi, CSc,...

Dne 1. června 2020, v dopoledních hodinách, navštívil přítel Rudolf Zbín, v místě bydliště, v obci Hříšice u Dačic, přítelkyni Marii Živnou, držitelku Vlasteneckého řádu KČP, u příležitosti významného životního jubilea.

Dne 7. května 2020, v odpoledních hodinách se zástupci delegací, -členové KČP, KSČM a zástupci města Jemnice zúčastnili akce, k uctění památky 75. výročí osvobození Československa, položením věnců, u pomníku Rudoarmějce a památníku 2. světové války, na místním hřbitově v Jemnici. Naši členové KČP, u této příležitosti uctili také památku všem našim...

Každé třetí úterý v měsíci se scházejí příznivci Klubu českého pohraničí ve Znojmě. Při setkáních dobrou náladu udává náš skvělý harmonikář a jeho písničky.

V sobotu dne 23. 11. 2019 jsme si připomněli tradičně v Hroznatíně 124. výročí narození prezidenta ČSSR armádního generála Ludvíka Svobody. Jako voják a státník je stálou inspirací pro budoucí generace i dějiny našeho národa.