VLACH Jaroslav

* 18. 11. 1928 – † 12. 07. 2008
* 18. 11. 1928 – † 12. 07. 2008

Narodil se 18. 11. 1928 v Týmově Vsi na Pelhřimovsku, kde se vyučil kovářem. V roce 1949 vstoupil do armády. Absolvoval dělostřelecké učiliště v Hradci na Moravě a poté do roku 1972 pobýval u různých vojenských útvarů na Moravě i na Slovensku.

Po odchodu do civilu pracoval nejprve 7 roků ve Vítkovicích a v 80 letech jako kovář v jednotném zemědělském družstvu až do svého odchodu do důchodu v roce 1991.

V roce 1994 se stal jedním ze zakládajících členů KČP v Opavě, kde byl v roce 1995 zvolen předsedou MěR KČP. Poté se stal iniciátorem založení Oblastní rady KČP Severomoravského kraje v roce 1995. Od jejího ustavení za účastí delegátů z Opavy, Ostravy, Dívčího hradu, Olomouce, Jeseníku a Jistebníku 26. 2. 1996 byl zvolen předsedou Oblastní rady a od II. národního sněmu KČP v Nymburce v roce 1996 byl členem NR KČP. V roce 2002 byl hlavním garantem organizačního zajištění V. národního sněmu KČP, který se konal v moravskoslezské metropoli v Ostravě. V souladu s územními změnami v České republice v roce 2002 se po o samostatnosti Olomouckého a Moravskoslezského kraje, zůstal předsedou KČP Moravskoslezského kraje. V roce 2005 se přestěhoval do Ostravy a stal se členem MěR KČP Ostrava. Dne 12. 07. 2008 umírá vOstravě.

Za dlouholetou aktivní činnost byl mnohokrát oceněn v rámci Klubu českého pohraničí.

Do síně slávy byl uveden na návrh Moravskoslezské KR Klubu českého pohraničí dne 10. 11. 2018.

ČEST JEHO VĚČNÉ PAMÁTCE!
NEZAPOMENEME!