Galerie praporů KČP, z.s.

Středočeská krajská rada KČP

Ustavující schůze: 29. 1. 2005

Čestný název: plk. Ing. Jiřího Vrzala

Převzetí praporu: 22. 10. 2005

Praporečník: Ladislav Nyš

Ocenění: Řád přátelství udělen 25. 3. 2021

Středočeská krajská rada klubu českého pohraničí byla ustavena na Prvním sněmu v Praze dne 29. ledna 2005. Do jejího čela byl zvolen Jiří Pokorný. Na sněm byli delegováni členové okresních klubů z Berouna, Kladna, Příbrami, Nymburka, Prahy-východ a z klubu ve Vrdech v okrese Kutná Hora.

V té době již byly ustaveny Kluby českého pohraničí a zvoleny okresní rady v devíti okresech kraje.

Při Okresních radách KČP Beroun, Kladno, Mělník a Příbram jsou ustaveny Sekce ochránců československých státních hranic (OČSH). Jako první pracovala tato sekce v okrese Kladno již v roce 1994, v roce 2008 přešla do působnosti OR KČP v Kladně.

Od 7. června 2014 KR KČP nese název "Středočeská krajská rada KČP plk. Ing. Jiřího Vrzala z.s.". Je to velká pocta, neboť jeho jméno a pevné vlastenecké postoje, nesmírná obětavost, zásadovost a osobní angažovanost se stávají pro členy, ale i pro spoluobčany příkladem.

Okresní rady KČP

Městské rady KČP, z. s.